Kişisel Eşyanızı Ya Da Ödünç Aldığınız Bir Eşyayı Özensiz Kullandığınız Oldu Mu? Bu Durumda Hangi Sorunlarla Karşılaştınız? Bu Sorunları Nasıl Çözdünüz? Şimdi Aynı Durumda Olsaydınız Sorunu Nasıl Çözerdiniz?

Kişisel Eşyanızı Ya Da Ödünç Aldığınız Bir Eşyayı Özensiz Kullandığınız Oldu Mu? Bu Durumda Hangi Sorunlarla Karşılaştınız?

Kişisel Eşyanızı Ya Da Ödünç Aldığınız Bir Eşyayı Özensiz Kullandığınız Oldu Mu? Bu Durumda Hangi Sorunlarla Karşılaştınız? Bu Sorunları Nasıl Çözdünüz? Şimdi Aynı Durumda Olsaydınız Sorunu Nasıl Çözerdiniz?  3.sınıf Hayat Bilgisi ders kitabı ödev sorusunun cevabını kısaca maddeler halinde yazdık.

Kişisel Eşyanızı Ya Da Ödünç Aldığınız Bir Eşyayı Özensiz Kullandığınız Oldu Mu? Bu Durumda Hangi Sorunlarla Karşılaştınız? Bu Sorunları Nasıl Çözdünüz? Şimdi Aynı Durumda Olsaydınız Sorunu Nasıl Çözerdiniz?

Kişisel Eşyanızı Ya Da Ödünç Aldığınız Bir Eşyayı Özensiz Kullandığınız Oldu Mu? Bu Durumda Hangi Sorunlarla Karşılaştınız? Bu Sorunları Nasıl Çözdünüz? Şimdi Aynı Durumda Olsaydınız Sorunu Nasıl Çözerdiniz? sorusunun cevabını kısaca maddeler halinde yazdık.

 1. Evet özensiz kullandığım oldu. Aldığımız ayakkabılarla futbol maçı yaptım.

Bu Durumda Hangi Sorunlarla Karşılaştınız?

 1. Ayakkabılarım yırtıldı. Babam yeni ayakkabı alana kadar yırtılan ayakkabılarımı giydim.
 2. Uygun ayakkabı ile futbol maçı yaptığım için ayağım burkuldu.
 3. Babam biraz kızdı. Çünkü tekrar masraf olmuştu.

Bu Sorunları Nasıl Çözdünüz?

 1. Çözemedim. Sadece babama söz verdim.
 2. Ayağım ağrıyordu, ayakkabım yırtılmıştı.
 3. Ancak babam yeni ayakkabıyı alınca sorun çözüldü.

Şimdi Aynı Durumda Olsaydınız Sorunu Nasıl Çözerdiniz?

 1. Normal ayakkabı ile maç yapmazdım.
 2. Spor ayakkabımı giyerdim.

EK BİLGİ

 • Kişel eşyalarımız sadece bizim kullandığımız eşyalardır. Örneğin, ayakkabı, defter, kalem, tarak, diş fırcası, tablet, elbiselerimiz, çantamız, şampuanımız vb.
 • Bu eşyalarımızı ailemiz para ödeyerek bize almaktadır. Biz eşyalarımızı özensiz kullandığımızda eşyalar çabuk yıpranır.
 • Ailemiz gereksiz yere para harcamak zorunda kalırlar. Para olmadığında bize eşya bile alamayabilirler.
 • Hayatımızı kolaylaştıran eşyalar vardır. Yalnızca bir kişiye ait olan eşyalara kişisel eşya denir. ( 1 )

2 Comments on “Kişisel Eşyanızı Ya Da Ödünç Aldığınız Bir Eşyayı Özensiz Kullandığınız Oldu Mu? Bu Durumda Hangi Sorunlarla Karşılaştınız? Bu Sorunları Nasıl Çözdünüz? Şimdi Aynı Durumda Olsaydınız Sorunu Nasıl Çözerdiniz?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir