Nahl Suresi 90. Ayet ve Nisa Suresi 135. Ayetin Meallerini Araştırarak Defterinize Yazınız

Bu yazıda “Nahl Suresi 90. Ayet ve Nisa Suresi 135. Ayetin Meallerini Araştırarak Defterinize Yazınız” sorusunu cevapladık. Nahl Suresi 90. ayet ve Nisa Suresi 135. ayetlerin meallerini yazdık.

Nahl Suresi 90. Ayet ve Nisa Suresi 135. Ayetin Meallerini Araştırarak Defterinize Yazınız

Nahl Suresi 90. Ayet

Muhakkak ki Allah adaleti, ihsanı, akrabaya karşı cömert olmayı emreder; hayâsızlığı, kötülüğü ve zorbalığı yasaklar. İşte Allah, aklınızı başınıza alasınız diye size böyle öğüt veriyor.

Nisa Suresi  135. Ayet

Ey iman edenler! Kendinizin veya anne babanızın ve akrabanızın aleyhine de olsa adaletten asla ayrılmayan, Allah için şahitlik eden kimseler olun. (İnsanlar) zengin olsunlar, yoksul olsunlar Allah onlara sizden daha yakındır. Öyleyse siz hislerinize uyup adaletten ayrılmayın. Eğer adaletten sapar veya üzerinize düşeni yapmaktan geri durursanız bilin ki Allah yaptığınız her şeyden haberdardır.

9. SINIF DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ DERS KİTABI CEVAPLARI ..Nahl Suresi 80. ayet.Nisa Suresi 135. Ayet

İLAVE BİLGİ NOTU

Nahl Suresi

Mekke döneminde inmiştir. 128 âyettir. Sûre, adını 68. âyette geçen “en-Nahl” kelimesinden almıştır. “en-Nahl” bal arısı demektir. Sûrede başlıca, kâinatta Allah’ın varlığını ve birliğini gösteren deliller, vahiy, öldükten sonra dirilme gibi konular yer almaktadır

Nisa Suresi

Medine döneminde inmiştir. 176 âyettir. Sûre, özellikle kadın haklarından,onların hukûkî ve sosyal konumlarından bahsettiği için bu adı almıştır. “Nisâ” kadınlar demektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir