Now, consider that both of the frogs are deaf. Rewrite the story by changing its ending

Now, consider that both of the frogs are deaf. Rewrite the story by changing its ending. 10 sınıf İngilizce çalışma kitabı sayfa 30’da yer alan İngilizce hikayenin sonunu tekrar yazdık. Sorunun Türkçesi “Şimdi, her iki kurbağanın da sağır olduğunu düşünün. Sonunu değiştirerek hikayeyi yeniden yaz”

Now, consider that both of the frogs are deaf. Rewrite the story by changing its ending

Şimdi, her iki kurbağanın da sağır olduğunu düşünün. Sonunu değiştirerek hikayeyi yeniden yaz

HİKAYENİN ORJİNAL TÜRKÇESİ

Bir grup kurbağa ormanda gezinirken ikisi derin bir çukura düştü. Diğer kurbağalar çukurun ne kadar derin olduğunu anlayınca iki kurbağaya durumun umutsuz olduğunu söylemişler. İki kurbağa hayatta kalabilmek için çukurdan dışarı atlamaya başladı. (1) denemeye karar verdiler ama büyük çabalarına rağmen, kurbağa grubu (2) durup ölmeyi beklemeleri gerektiğini söylüyordu. Sonunda kurbağalardan biri (3) diğerlerinin ne dediğini (4) düşündü ve (5) zıplamayı bıraktı. Diğer kurbağa (6) olabildiğince sert zıplamaya devam etti. Kurbağa kalabalığı ona acıyı kesmesi ve ölmesi için bağırıyordu (7). Çok daha sert sıçradı (8) ve sonunda çukurdan (9) çıktı. Diğer kurbağalar (10) “Bizi duymadın mı?” diye sordular. Kurbağa (11) diğerlerine (12) sağır olduğunu ve duyamayacağını açıkladı.

HİKAYEYENİN SONUNU DEĞİTİREREK TEKRAR YAZALIM

He was jumping (8) much harder and finally got out (9) of the pit. The other frogs asked (10) “Didn’t you hear us?”

The frog removed the plugs from his ear. “What are you saying? ”

Frogs “Didn’t you hear us?” said.

“I thought you said you can get out, you can do it. I got out thanks to your shouting. Come on, get out too.” said and left.

TÜRKÇESİ

Kurbağa kulağındaki tıkaçları çıkarmış. “Ne diyorsunuz? ”
Kurbağalar “bizi duymadın mı?” demiş.
“Ben sizin çıkarsın, yaparsın dediğinizi düşündüm. Sizin bağırmalarınız sayesinde çıktım. Haydi sizde çıkın.” demiş ve gitmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir