Okul Hasreti ve Sevgisi Üzerine Deneme, Kompozisyon

Okul Hasreti ve Sevgisi Üzerine Deneme, Kompozisyon. Okulu özlemek, ce okul sevgisi konulu kısa bir deneme, kompozisyon yazdık. Okul sevgisi, hasreti, okula dönüş konuları ile ilgili kısa bir deneme, kompozisyon.

Okul Hasreti ve Sevgisi Üzerine Deneme, Kompozisyon

İnsan doğduğunda hiçbir konuda bilgi sahibi değildir. Sadece hayata adım atar. Geçen zaman içinde tecrübelerle, yakınlarının öğretmesiyle hayat için gerekli bilgileri öğrenir. Ama asıl eğitim ve bilgi yuvamız okuldur.

Okullar bilgi ve eğitim kaynağıdır. Öğrenciler arkadaşları ile birlikte öğretmenlerinin önderliğinde hayatı öğrenirler. Kendilerini keşfederler. Onlar küçük bilim insanlarıdır. Okul öğrenciler için ikinci evdir. Çünkü günümüzün çoğunu burada geçiririz. Arkadaşlarımızla oynar, kitap kokularının arasında Atatürk’ün bakışlarının altında hergün daha iyi bir insan oluruz.

Okul bizi büyütür, büyütürken insan yapar. Okul bahçesinde top oynamalarımız, yakalamaç oyunları, çalan zilin haydi derse deyişi, kantin sırasında beklerken artan sabırsızlığımız, bağıraşanlar, cıvıl cıvıl konuşanlar, öğretmenlerin biraz sert ama şevkat dolu uyarıları, tahtanın önünde durup soruya dalgın dalgın bakışlarımız ve bitiş zili ile ayrılışımız. Okulumu çok seviyorum.  Okulum sayesinde yazmayı öğrendik, kitaplarla tanıştık. Sayıların gücünü, hikayelerin hayal dünyasınıa hep okul öğretti bize. Yıllar sonra bile büyüklerimizin okul maceralarını ve okula duydukları sevgi ve hasreti görüyorum. Okul bizim sihirli dünyamız. Şimdi beden dersi var ve deliler gibi koşacağız…

Okulumu seviyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir