Öyle Bir Dostum Olsun Ki…

Öyle Bir Dostum Olsun Ki…6.sınıf Türkçe dersi ödev sorunun cevabını aşağıdaki yazıda okuyabilirsiniz.

Öyle Bir Dostum Olsun Ki…

Arkadaşlar nasıl bir dostum olmasını istediğim konulu bir yazı yazdım. Umarım size yardımcı olur. 

Öyle Bir Dostum Olsun Ki

Dost cana yakın olandır. Onu gördüğünüzde yüzünüzün güldüğü, yoklukta bile var olanı paylaşacağınız güzeller güzeli insandır. Dost içimizin neşesidir. Gözlerimizin aradığıdır.

Dost var dost var. Peki dost nasıl olmalı? Öyle bir dostum olsun ki…sadece iyi günümde değil zor günümde de yanımda olsun. Sırdaşım olsun. Derdime ortak olsun. Çaresiz anlarımda çare, mutluluğum da mutluluğuma ortak olsun. Elimdekini paylaşmak istediğim olsun.

Bir gün, bir saat bile görmesem sesini duymak istediğim olsun. Ondan gelen bir sözle yaşama isteğim coşsun. Varlığı varlığıma katkıda bulunsun. Sıkı sıkı sarılıp, gözyaşlarımı omzunda dökebildiğim olsun. Derdini dinlemek istediğim olsun. Mutluluğunu istediğim olsun.

Kolumu omzuna atıp, bir fotoğraflık anım olsun. Dost dost diye gerçekten sarıldığım, kara toprak gibi sadık olsun. Bir çay içip muhabbetin kralını yaptığım olsun. Gözlerine bakınca içini okuduğum olsun. Derdim var deyince derdin derdimdir dediğim olsun.

Bir tabakta son kalan lokmayı birbirimize bıraktığımız olsun. Ellerimi Allah’a açtığımda ismini söylediğim olsun. Telefonuma ismini dostum diye kayıt ettiğim olsun. Canımı emanet edip hadi eyvallah diyebildiğim olsun. Bir dostum olsun bir milyon borcum olsun…

Sadece bir dostum olsun…Gözüm gibi sevdiğim. Canım benim dediğim…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir