Sokak Hayvanları ile ilgili kompozisyon

Sokak Hayvanları ile ilgili kompozisyon. Sokak hayvanları hakkında, sokak hayvanlarının sorunları, önemi, sokak hayvanlarını beslemek ve korumak ile ilgili kısa eödev tarzı bir yazı yazdık.  Sokak hayvanları ile ilgili kısa bilgilendirici bir yazı örneği.

Sokak Hayvanları ile ilgili kompozisyon

Ana Fikri: Sokak hayvanlarını korumak.

Sokak Hayanı Değil, Sokak Arkadaşlarımız

Bizimle birlikte mahallemizde yaşayan, sokağımızda yaşayan kedi ve köpeklere ve diğer dostlarımıza sokak hayvanları denir. Bizler onlarla birlikte aynı ortamda yaşarız. Sadece bizim evimiz var, onların evleri yok.

Sokakta gezmek, aç kalmak, başkaları tarafından taş atılmak, geceleri soğukta üşümek onların tercihi değil. Bir şekilde hayatlarını böyle sürdürüyorlar. Sokak hayvanları bizim düşmanımız değil onlar bizim sokak arkadaşlarımız.  Onlarda sevgiye ve iyi bir yaşama hakkına sahip olmalılar.

Sokak arkadaşlarımızı korumak için ortak alanlara su ve yiyecek konulan kulübeler yapılabilir. Belediyeler hayvan barınaklarını daha büyük ve etkili yapabilir. Yemek artıkları toplanarak verilebilir. Soğuk günlerde sokaklardaki hayvanlar toplanarak sıcak yuvalara bırakılabilir. Evimizde bakacağımız evcil hayvanlarımızı satın almak yerine onları edinebiliriz.

Sokak hayvanları pis ve zararlı değildir. Sadece biz önlem almadığımız için zararlı olmaktadırlar. Sokak hayvanlarının saldırmaması, ısırmaması için kolay önlemler belediyeler tarafından alınabilir. Onları büyük barınaklarda yaşatabiliriz. Diğer ülkelerde sokak hayvanları problemleri yok, biz de niye olsun.

Sokak hayvanlarını sevelim, koruyalım. Onlar bizim bu hayattaki arkadaşlarımızdır. Onlarla birlikte yaşamanın yollarını bulmalıyız, sorunlara çözüm bulmalıyız. Sokak hayvanı değil, sokak arkadaşlarımız da bizi seviyor, bizler de onları sevmeliyiz. (ÖDEVHANE tarafından yazılmıştır.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir