Son, Evrensel, Peygamber, Vahiy, Örnek Yukarıdaki Kelimeleri De Kullanarak Kısa Bir Paragraf Yazınız.

Peygamber “Allah’tan haber getiren demektir.

Son, Evrensel, Peygamber, Vahiy, Örnek. Yukarıdaki Kelimeleri De Kullanarak Kısa Bir Paragraf Yazınız. 7.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi kitabındaki ödev sorusunun kısaca cevabını okuyabilirsiniz.

Son, Evrensel, Peygamber, Vahiy, Örnek. Yukarıdaki Kelimeleri De Kullanarak Kısa Bir Paragraf Yazınız.

Yukarıdaki “Son, evrensel, peygamber, vahiy, örnek” kelimelerini de kullanarak yazdığım kısa örnek paragrafları aşağıda okuyabilirsiniz.

Birinci Örnek Paragraf

Allah insanlara mesajlarını iletmek üzere peygamberler göndermiştir. Kuran-ı Kerim’de 25 tanesinin ismi geçmektedir. Bir rivayete göre gönderilen peygamber sayısı 124 bindir. Bu peygamberler belli bir millete, topluluğa gönderilmiştir. Son peygamber Hz.Muhammed (s.a.v.) ise bütün insanlığa gönderilmiştir. İslam dini evrenseldir.

Allah peygamberlere mesajlarını vahiy ile iletir. Peygamberler gelen vahiyleri insanlara açıklar ve ibadet ve yaşantılarında insanlara örnek olurlar.

Allah onlardan razı olsun. Ne mutlu bize ki son peygamber Hz.Muhammed (s.a.v.) ümmetindeniz.

İkinci Örnek Paragraf

Son peygamber Hz.Muhammed (s.a.v.) dir. Peygamberimize Allah’ın mesajları vahiy ile gelir. İslam dini evrenseldir. Bütün insanlara gelmiştir. Peygamberimiz gelen ayetleri açıklamış ve insanlara örnek olarak onlara İslam dinini öğretmiştir.

Üçüncü Örnek Paragraf

Peygamberler Allah’ın emir ve yasaklarını insanlara iletirler. Bu yasakları vahiy aracılığı ile Allah’tan alırlar. İnsanlara bu vahiyleri anlatırlar ve örnek olurlar. Bir çok peygamber vardır. Son peygamber Hz.Muhammed (s.a.v.) dir. Peygamberimizin öğrettiği İslam dini evrenseldir.

“Peygamber Allah’tan haber getiren demektir.[ 1 , 2 , 3 ]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir