Bayrağımızın Ve İstiklâl Marşımızın Önemiyle İlgili Bir Kompozisyon Yazınız

Bu yazıda “Bayrağımızın Ve İstiklâl Marşımızın Önemiyle İlgili Bir Kompozisyon Yazınız” sorusunun cevabını kısaca yazdık. Bayrağımız ve İstiklal Marşı ile ilgili bir kompozisyon yazdık.

Bayrağımızın Ve İstiklâl Marşımızın Önemiyle İlgili Bir Kompozisyon Yazınız

Bir ülkenin bağımsız olduğunu gösteren semboller vardır. Bu sembollerden bazıları özgürce yaşanan toprak, başkent, para birimi, bayrak ve İstiklal Marşı’dır.

Bayrak ve İstiklal Marşı bir milletin bağımsız olduğunu gösteren en önemli sembollerdir. Bayrak özgürce ancak bağımsız bir toprakta dalgalanır. Bayrak dalgalandıkça o milletin özgür olduğu anlaşılır. Bu yüzden bir yer fethedildiğinde bir yer savaşta kazanıldığında önce bayrak dikilir.

Ülkenin en önemli yerlerinde bayrak dalgalanır. Törenlerde bayrak en çnde geçer ve bayrak geçerken ayağa kalkılır. Spor yarışmalarında birinci olan kişilerin bayrağı en yükseğe çekilir. Şehitlerimizin üzerine bayrak örtülür. Bayramlarda ve önemli günlerde her yere bayrak asılır.

İstiklal Marşı bir milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırır. İstiklal Marşı bir milleti tek bir nefeste birleştirir. Kahramanlığını anlatır. Tarihi ile gelecek nesilleri tek vücut yapar. Önemli günlerde İstiklal Marşını okumak, spor yarışmalarında birinci olan kişinin marşını okumak İstiklal Marşının önemini gösterir. Çünkü İstiklal Marşı bir milletin bağımsızlığını anlatan sözlü bir haykırıştır.

Bayrağımız ve İstiklal Marşı bir milletin bağımsız oluşunun varlık bulmuş halidir.

Bayrağımız önünde saygı ile eğiliyor, İstiklal Marşımı canı gönülden tüm sevgimle söylüyorum.

Ne mutlu Türküm Diyene…

Kompozisyonumuz burada bitti…

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Cevaplar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir