İlaçlar, Aşılar Ve Serumlar Da İnsan Ömrünün Uzamasını Etkilemiş Olabilir Mi? Nedenini açıklayınız.

İlaçlar, Aşılar Ve Serumlar Da İnsan Ömrünün Uzamasını Etkilemiş Olabilir Mi? Nedenini açıklayınız.

İlaçlar, Aşılar Ve Serumlar Da İnsan Ömrünün Uzamasını Etkilemiş Olabilir Mi? Nedenini açıklayınız. 6.sınıf Sosyal Bilgiler  7.ünite Elektronik Yüzyıl, Tıp Alanındaki Çalışmalar ve Toplumsal Dayanışma bölümü 169. sayfa ödev sorusunun cevabını okuyabilirsiniz.

İlaçlar, Aşılar Ve Serumlar Da İnsan Ömrünün Uzamasını Etkilemiş Olabilir Mi? Nedenini açıklayınız.

İlaçlar, Aşılar Ve Serumlar Da İnsan Ömrünün Uzamasını Etkilemiş Olabilir Mi? Nedenini açıklayınız. sorusunun cevabını kısaca maddeler halinde yazdık.

  1. Evet etkilemiştir.
  2. Çünkü ilaçlar hastalıkları iyileştirmiş, aşılar hasta olmamızı önlemiş, serumlar da hastalıkların tedavisini kolaylaştırmıştır. Bunun sonucunda ölümcül hastalıklar ve salgınlar önlenmiş insanlar daha uzun ömürlü olmuştur.

Zaman Zaman Ülkemizde De Yaşanan Grip Salgınlarına Karşı, Aşılama Oranını Artırmak İçin Sizce Neler Yapılabilir? Bu Konudaki Düşüncelerinizi Sınıf Arkadaşlarınızla Paylaşınız.

İLAVE BİLGİ NOTU

Serum bir çeşit ilaçtır. İğne, enjeksiyon ile vücuda aktarılan serumun sayesinde, birçok hastalık iyi edilir. ( 1 )

Aşı Nedir?

Aşı, hastalıklara karşı bağışıklık sağlama amacı ile insan veya hayvan vücuduna verilen, zayıflatılmış hastalık virüsü, hastalık etkeninin parçaları veya salgıları ile oluşturulan çözeltidir. ( 1 )

Aşı bizleri hastalıklara karşı korur. bu sayede hasta olmayız. Hastalığın yan etkileri ve hayatımıza olumsuz etkilerinde korunmuş oluruz. Salgın hastalıklarda önlenmiş olur. aşı olmak sadece kendimiz için değil tüm toplumun sağlığı için önemlidir.

İlaçlar çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılır ve hastalığın ilerlemesini durdurarak ölümcül sonuçlar vermesini engeller.

Tıp alanındaki ilerlemeler, teknolojinin ilerlemesi insan ömrünü uzatmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir