Sporda Dürüstlük ve Saygı Konulu Bir Metin Yazınız

Bu yazıda “Sporda Dürüstlük ve Saygı Konulu Bir Metin Yazınız.” konusunu kısaca yazdık. Spor günümüzde büyük önemi olan bir aktivitedir. Her şeyin özünde olması gereken dürüstlük ve saygı sporda da olmalıdır. Sporda dürüstlük ve saygı konulu bir metin yazdık.

Sporda Dürüstlük ve Saygı Konulu Bir Metin Yazınız

Spor karşılıklı mücadeleyi gerektiren, kazanan ve kazanmayanın olduğu kuralları olan, insana bir çok fayda sağlayan bedensel bir aktivitedir.

Spor günümüzde karşılıklı mücadeleyi içeren bir yarışma olmuştur. Bu mücadeleyi bir çok kişi yapmakta, milyonlarca kişi de izlemektedir.

Hayatımızda ahlaklı olmak, dürüst olmak ve saygılı olmak değerli erdemlerdir. Bu örnek davranışlar sayesinde toplum yaşanır bir hale gelir.

Sporda toplumun  bir parçasıdır. Sporda dürüst ve saygılı olmak gerekir. Dürüstlükten ve saygıdan uzak bir spor, spor değil karşı karşıya gelmiş iki düşmandır. Sporda savaş adını alır. Böyle bir ortamda toplumda nefret duyguları artar. Huzur kaybolur.

Sporda dürüstlük ve saygı olmadığında hakemi ve seyircileri aldatmaya çalışan bir düzenbaz, hakları çalan bir hırsız durumu meydana gelir.

Saygılı olmak bir insan olma gereğidir. Sporda saygıdan yoksun bir kişinin aslında kendisine ve insanlığına saygısı yoktur.

Dürüst ve saygılı olmayan kişilere spora getirdiği çirkinlikler ve insanlara kötü örnekler sebebiyle büyük cezalar verilmelidir.

Atatürk ““Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.” diyerek sporda dürüstlük ve saygının önemini vurgulamıştır.

Topa taca kendisinden çıktığını söyleyen, düşen rakip oyuncuyu ayağa kaldıran, kötü söz söylemeyen sporcular olalım.

Dürüstlük

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir