Tebessüm etmenin insan ilişkileri üzerindeki etkisini anlatan kompozisyon

Tebessüm etmenin insan ilişkileri üzerindeki etkisini anlatan kompozisyon. Tebessüm etmek yani gülümsemektir. Tebessüm etmenin insan ilişkileri üzerinde olumlu etkileri vardır. Tebessüm etmek ile ilgili kısaca bilgilendirici metin, paragraf, kompozisyon yazdık -eödev-

Tebessüm etmenin insan ilişkileri üzerindeki etkisini anlatan kompozisyon

İnsan toplum içinde yaşar. Diğer insanla konuşarak, beden hareketleri ile iletişim kurar. Tebessüm etmek de beden hareketlerimizle iletişim yöntemlerinden birisidir.

Tebessüm etmek, sesli olmadan gülümsemektir. Hoşnut olmayı, karşımızdaki kişiye ben seninle mutluyum, benden sana zarar gelmez mesajları verir. Bu sayede karşımızdaki kişi bizimle daha rahat konuşur. Asık suratlı bir insanın aklımıza getirdiği ile tebessüm eden insanın aklımıza getirdiği fotoğraf birbirinden çok farklıdır. asık suratlı kişinin bize kötü davranacağını düşünürüz. Ondan çekinir ve uzaklaşmak isteriz. Tebessüm eden kişi ise kalbinde kötülük olmadığını bildirir. İletişimin daha kolay yapılacağını anlarız.

Tebessüm eden kişi bize sanki bir çiçek sunar. Etrafına pozitif enerji yayar, karşısındaki kişiye güven verir. Samimi bir ortam oluşur. İletişim daha kolay ve rahat gerçekleşir. İnsan gülümsediği kadar insandır ve bütün insanlar aynı dilde gülümser. Dünyanın neresine gidersek gidelim, gülümsersek herkes bizi anlar. Charlie Chaplin, “Tebessüm kana en hızlı karışan ilaçtır”, demiştir. Ayrıca Peygamberimiz (s.a.v.) Tebessüm etmek sadakadır. diyerek bizlere yol göstermiştir.

Tebessüm edelim. Çevremizdeki insanları kendimizde uzaklaştırmayalım. Huzur, mutluluk ve güvenli bir yaşam için yüzümüzden tebessümü eksik etmeyelim. Tebessüm eden insan candır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir