Uluslararası Yarışmalarda Bir Sporcumuz Başarı Gösterdiğinde, Bayrağımız Göndere Çekilirken Ve İstiklâl Marşı’mız Okunurken Neler Hissedersiniz?

Öğrencilerin İstedikleri Kulüplere Üye Olması Mı Yoksa Herkesin Öğretmenler Tarafından Belirlenen Kulüplere Üye Yapılması Mı Daha Demokratik Olur?

Uluslararası Yarışmalarda Bir Sporcumuz Başarı Gösterdiğinde, Bayrağımız Göndere Çekilirken Ve İstiklâl Marşı’mız Okunurken Neler Hissedersiniz? 5.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi 6.ünite Vatanımızı ve Milletimizi seviyoruz ünitesi ödev sorularının cevaplarını kısaca okuyabilirsiniz.

Uluslararası Yarışmalarda Bir Sporcumuz Başarı Gösterdiğinde, Bayrağımız Göndere Çekilirken Ve İstiklâl Marşı’mız Okunurken Neler Hissedersiniz?

Uluslararası Yarışmalarda Bir Sporcumuz Başarı Gösterdiğinde, Bayrağımız Göndere Çekilirken Ve İstiklâl Marşı’mız Okunurken Neler Hissedersiniz? sorusunun cevabını kısaca maddeler halinde yazdık.

  1. Türk olduğum için gurur duyuyorum.
  2. Hep birlikte tek yürek olmanın gurur ve sevincini yaşıyorum.
  3. Bende ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum.
  4. Bayrağımızın dalgalanması bağımsızlığımızı ve başarımızı diğer ülkelere göstermemiz, ilan etmemiz demektir.

İLAVE BİLGİ NOTU

Bir milleti millet yapan ortak değerleridir. Bayrak, dil, geçmiş ve gelecek birlikteliği yaşanan mutluluk ve üzüntülerde yaşanan ortak duygular.

Bir spor yarışmasında veya diğer bilimsel alanlarda ülkemizin aldığı başarılar bizleri mutlu eder.

Bayrak, milli marş, vatan, bağımsızlık gibi milletlerin vazgeçilmezleridir.  Bu değerlerimizi korumalı, saygı göstermeli ve hep gururla yaşayabilmemiz için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.

Milli Egemenlik ve Bağımsızlık Sembolleri

  • Türkiye Büyük Millet Meclisi
  • Türk Dili
  • Başkent Ankara
  • Türk Lirası
  • Türk Bayrağı, Bağımsız her ülkenin bir bayrağı vardır. Bayrak bağımsız olduğumuz sembolüdür.
  • İstiklal Marşı, Bağımsız her ülkenin bir İstiklal Marşı vardır. ( 1 )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir