Yardımlaşma ve Dayanışma İle İlgili Kompozisyon

Yardımlaşma ve Dayanışma İle İlgili Kompozisyon. Yardımlaşmak zor zamanlarımızda zorlukları aşmak için yardım etmek, zor zamanlarda dyanışma içinde olmak insanın hayatını kolaşlaştırır. Yardımlaşma ve dayanışma konulu giriş, gelişme ve sonuç bölümleri olan kısa (eödev) ufak hikaye içeren bir kompozisyon yazdık.

Yardımlaşma ve Dayanışma İle İlgili Kompozisyon

İnsan tek başına yaşayamaz ve zorlukları tek başına aşamaz. Bu yüzden insan hayatında yardımlaşma ve dayanışma çok önemlidir. Yardımlaşma, insanların birbirlerine destek olmak için ortak çaba göstermesidir.

İnsanlar, birbirlerine fiziksel, duygusal ve maddi açıdan yardımcı olabilirler. Örneğin, bir kişi yolda arabası bozulduğunda, diğerleri yardım etmek için durabilir. Bir arkadaşımız sınavında başarısız olsa ona destek olur, dersine yardımcı olur iyi not alması için çalışır ve moral vermemiz  bir yardımaşma örneğidir.  Doğal afetler veya acil durumlarda, insanlar hızlı bir şekilde yardımlaşarak, acıların daha çabuk atlatılması için çalışırlar.  “Bir elin nesi var, iki elin sesi var” atasözü yardımlaşmanın önemini bizlere anlatır.  Bir hikayede anlatılan farenin koca bir aslana yardım ederek, onu tuzaktan kurtarması yardımlaşmanın ufak büyük demeden yapılacağını ve herkes için çok önemli olduğunu bizlere anlatır.

Yardımlaşma ve dayanışmanın birçok faydası vardır. İnsanlar, yardımlaşma ve dayanışmanın bir parçası olduklarında, kendilerini daha mutlu hissederler. Başkalarına yardım etmek, iyi hissetmemizi sağlar, birlik ve beraberliğimizi artırır,  güçlü olmamıza yardımcı olur. Yardımlaşma ve dayanışma yalnız olmadığımızı hissettirir. Bir çok yardımlaşma ve dayanışma derneği ve toplulukları bizlerin zor anlarımızda yanımızda yer alır ve acılarımızı sevince dönüştürür.

İnsanlar, birbirlerine yardım etmek ve destek olmak için çalışmalıdırlar. Bu, hem kişisel hem de toplum olarak,mutluluğumuzu, başarımızı ve zenginliğimizi artırır. Yardım etmek her insanın görevidir. Acılar yardımlaşarak diner, mutluluklar paylaşarak çoğalır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir