Yardımlaşma Ve Paylaşmanın Önemini Toplumsal Huzur Açısından Değerlendirip Düşüncelerinizi Yazınız.

Yardımlaşma Ve Paylaşmanın Önemini Toplumsal Huzur Açısından Değerlendirip Düşüncelerinizi Yazınız.

Yardımlaşma Ve Paylaşmanın Önemini Toplumsal Huzur Açısından Değerlendirip Düşüncelerinizi Yazınız. 8.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabı 2.Ünite Zekat, Hac ve Kurban İbadeti, sayfa 32 ödev sorularının cevaplarını aşağıda okuyabilirsiniz.

Yardımlaşma Ve Paylaşmanın Önemini Toplumsal Huzur Açısından Değerlendirip Düşüncelerinizi Yazınız.

Yardımlaşma Ve Paylaşmanın Önemini Toplumsal Huzur Açısından Değerlendirip Düşüncelerinizi Yazınız. sorusunun cevabını kısaca maddeler halinde yazdık. 8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 32 Cevabı Gizem Yayıncılık.

Düşüncelerimizi yazalım;

  • İnsan topluluklar halinde yaşar. Toplumun toplum olabilmesi bir arada kalabilmesi, bireylerin kendisini toplumun bir parçası hissedebilmesi için toplumu bir arada tutan dinamikler vardır.
  • Bunlar yardımlaşma ve paylaşmaktır. Yardımlaşan toplum bireyleri arasında sevgi bağları güçlenir. Kişiler arası bağlar artar. Toplum refahı belli bir seviyenin üstüne çıkar. İnsan başkalarına nefret duymaz. İ
  • İnsan toplumda gerçekten sevildiğini hisseder, zor zamanlarda yalnız kalmayacağını hissederek geleceğe daha umutlu bakar.
  • Mutluluklar paylaştıkça artar. Tüm bunları değerlendirdiğimizde toplumda huzur oluşur

Yardımlaşmanın Kişiye Ve Topluma Kazandırdığı Yararları Sıralayınız.

İLAVE BİLGİ NOTU

“Küçük Prens” kitabında der ki  “Kıtlık ekmeğin paylaşılmasına yol açar. Ekmeğin paylaşılması ise ekmekten daha tatlıdır!..” ( 1 , 2 )

  • Paylaşmak toplum içindeki farklılıkları yokeder.
  • Milletimiiz en büyük dayanışma ve paylaşma örneğini Kurtuluş Savaşı’nda göstermiştir. Hep birlikte çalışarak, herkes gücünü, malını ve hayatını paylaşarak özgürlüğümüzü kazandık.
  • Diğer bir paylaşma ve dayanışma örneği 1999 depremidir. Türk Milleti büyük fedakarlık göstererek tek vücut olmuş. Herkes gücü yettiğince yardım yapmış, elindekini paylaşmıştır. Bu sayede çok büyük zorluk kolaylıkla aşılmıştır.
  • Dayanışma ve paylaşma sayesinde insanın hayatı kolaylaşır. ( 1 )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir