Yukarıdaki Metni, Peygamberimizin (s.a.v.) İslam’ı Yayarken Verdiği Mücadele Ve Onun Kişiliği Açısından Değerlendiriniz.

Bu yazıda “Yukarıdaki Metni, Peygamberimizin (s.a.v.) İslam’ı Yayarken Verdiği Mücadele Ve Onun Kişiliği Açısından Değerlendiriniz.” sorusunun cevabını kısaca yazdık. Din Kültürü kitabımızda sayfa 83 ‘de yer alan metne göre cevapladık.

Yukarıdaki Metni, Peygamberimizin (s.a.v.) İslam’ı Yayarken Verdiği Mücadele Ve Onun Kişiliği Açısından Değerlendiriniz.

Metinde anlatılan olay, Bir insanın canı pahasına bile olsa doğru bildiği şeyi yapıyor olması Peygamberimizin (sav) Allah’a olan inancını, insanları doğru yola gösterme azim ve kararlılığını ve doğru bir insan olduğunu bize gösterir.

İLAVE BİLGİ NOTU

Peygamberimiz (s.a.v.), amcasının artık kendisini desteklemekten vazgeçtiğini ve müşriklere teslim edeceğini sanarak

“Ey amca! Vallahi bu işten beni döndürmek için Güneş’i sağ elime, Ay’ı da sol elime koysalar bile Allah beni onlara üstün kılıncaya ya da bu yolda ölüp gidinceye kadar asla vazgeçmem.” dedi.

Ebu Talip, şefkatli bir insandı. Onun üzüntüsünü anlayınca “Ey kardeşimin oğlu! Git ve yapman gereken şeyleri yap. İstediğini söyle. Vallahi seni onlara hiçbir zaman teslim etmeyeceğim.” dedi. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir