10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 16 MEB Yayınları

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları

Bu yazıda “10. sınıf İngilizce çalışma kitabı cevapları sayfa 16 MEB Yayınları” MEB Yayınları 10. sınıf İngilizce dersi çalışma COUNT ME IN WORKBOOK 10th Grade kitabında yer alan soruların cevaplarını (sayfa 16) yazdık. 10. sınıf çalışma kitabı 1. ünite SCHOOL LIFE  ünitesi cevapları sayfa 16 cevaplarını aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz. Soruların Türkçe çevirileri da yazılıdır.

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 16 MEB Yayınları

SAYFA 16 CEVAPLAR

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 16 MEB Yayınları

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 16
10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 16

SAYFA 16 TÜRKÇE ÇEVİRİLERİ

How does it feel to be a high school student in China?
In China, there are two exceptions to the general start of the day.
Every day, fie students clean the classrooms, so those students start their day at 7.00 a.m. They mop the flors and clean the campus before returning to class. The other exception concerns students that have performed badly at the previous exam. They start at 7.25 a.m. and read diffrent subjects depending on their bad scores. However, in general, a school-day routine starts at 7.30 a.m. for a Chinese student. They sit at their desks for a reading session for 20 minutes.

After that, students follow regular classes of 45 minutes. They take three classes before the fist break. Then, from 10.10 a.m. till 12.10, they get two more classes before the lunch break. Their lunch break lasts up to 2.30 p.m. but generally, students are encouraged to have naps at around 1 p.m. to keep in good shape. From 2.30 p.m. to 5.45 p.m. till the dinner break, they take four afternoon classes and the dinner break lasts up to 6.30 p.m. And what is next? Students get back to their classrooms for ‘individual study’ at 6.30 p.m. Some of them do homework while some get tutoring or take a few more classes. These classes fiish at 11.00 p.m. and they get to their dormitory. This is the usual Monday through Friday schedule. On Saturday, students fiish school at 4.45 p.m. and on Sunday, they start at 6.30 p.m. so the weekend is not a very well known term for most Chinese high school students

ÇEVİRİSİ:

Çin’de bir lise öğrencisi olmak nasıl bir duygu?
Çin’de, günün genel başlangıcında iki istisna vardır.
Her gün fie öğrencileri sınıfları temizler, böylece o öğrenciler sabah saat 7.00’da başlarlar. Derse dönmeden önce bahçeleri temizler ve kampüsü temizlerler. Diğer istisna, önceki sınavda kötü performans gösteren öğrencilerle ilgilidir. 7.25’de başlıyorlar ve kötü puanlarına bağlı olarak farklı konuları okuyorlar. Ancak, genel olarak, okul günü rutin bir Çinli öğrenci için sabah 7.30’da başlar. 20 dakika boyunca bir okuma oturumu için masalarında oturuyorlar.

Bundan sonra, öğrenciler 45 dakikalık düzenli dersleri takip eder. İlk moladan önce üç ders alırlar. Daha sonra, sabah 10: 10’dan 12: 10’a kadar, öğle tatilinden önce iki ders daha alırlar. Öğle tatilinde öğlen saat 2.30’a kadar sürer. fakat genellikle, öğrencilerin saat 1 civarında kestirmeleri teşvik edilir. formda kalmak için. Saat 2.30’dan itibaren. ila 5,45 akşam yemeği molasına kadar dört öğleden sonra dersleri alırlar ve akşam yemeği molası saat 6.30’a kadar sürer. Ve sırada ne var? Öğrenciler saat 6.30’da ‘bireysel çalışma’ dersliklerine dönerler. Bazıları ödev alırken, bazıları ders alırken veya birkaç ders alırken. Bu sınıflar saat 11: 00’de bitiyor. ve yurduna giderler. Bu, normal pazartesiden cumaya kadar olan programdır. Cumartesi günü, öğrenciler okulu saat 4.45’te bitirirler. ve pazar günü, saat 18: 30’da başlarlar. Bu yüzden haftasonu çoğu Çinli lise öğrencisi için çok iyi bilinen bir terim değil.

10. SINIF İNGİLİZCE ÇALIŞMA KİTABI CEVAPLARI MEB YAYINLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.