10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 83 Count Me In

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 83 MEB Count Me In konusunu kısaca yazdık. 10. sınıf İngilizce ders kitabı MEB Count Me In kitabının İngilizce soru, metin İngilizce cümlelerinin Türkçe çevirilerini sayfa sayfa aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz.

10. Sınıf İngilizce Kitabı Sayfa 83 Türkçe Çevirisi MEB Count Me In

SAYFA 83 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

5C

Susan asked psychologist Diane Jason for help when she couldn’t agree with her parents on the way she used her smart phone. Below is a jumbled letter of advice from the professor. Put its parts into the correct order. Write the numbers in the blanks beside the paragraphs and expressions.

Finally, I hope that following my advice will help with this problem. Discuss the problem with your parents and you will see things will change.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Susan, akıllı telefonunu kullanma şekli konusunda ailesiyle aynı fikirde olamayınca psikolog Diane Jason’dan yardım istedi. Aşağıda profesörden karışık bir tavsiye mektubu var. Parçalarını doğru sıraya koyun. Numaraları paragrafların ve ifadelerin yanındaki boşluklara yazın.

Son olarak, tavsiyeme uymanın bu soruna yardımcı olacağını umuyorum. Sorunu ana babanla tartış ve her şeyin değişeceğini göreceksin.


Dear Susan,
Second, it might be a good idea to convince your parents that sharing with friends is a social and psychological need and it helps you a lot, and smart phones are a good way of doing this. You should also tell them that it doesn’t prevent you from studying, and show this to your parents. You should remember that being sincere and honest is
vital in a family.
Good Luck,

Diane Jason.
First, you should try to agree to communicate with your friends until a certain time and to avoid using smart phones unnecessarily. Then, let your parents know about this. Soon, they will see your attempts as a good step. Remember that they are not worried about your using the smart phone but its impacts.

Thank you for asking me for advice. I have read your letter twice as I didn’t want to miss any small details about your problem. Relax because this is not an insolvable problem. I hope my advice will help you.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Sevgili Susan,
İkincisi, ebeveynlerinizi arkadaşlarıyla paylaşmanın sosyal ve psikolojik bir ihtiyaç olduğuna ve size çok yardımcı olduğuna ve akıllı telefonların bunu yapmanın iyi bir yolu olduğuna ikna etmek iyi bir fikir olabilir. Ayrıca onlara ders çalışmanızı engellemediğini söylemeli ve bunu ebeveynlerinize göstermelisiniz. Samimi ve dürüst olmanın
bir ailede hayati.
İyi şanslar,

Diane Jason.
Öncelikle arkadaşlarınızla belli bir zamana kadar iletişim kurmayı kabul etmeye ve gereksiz yere akıllı telefon kullanmaktan kaçınmaya çalışmalısınız. Ardından, bunu ebeveynlerinize bildirin. Yakında, girişimlerinizi iyi bir adım olarak görecekler. Akıllı telefonu kullanmanızdan değil, etkilerinden endişe duyduklarını unutmayın.

Benden tavsiye istediğin için teşekkür ederim. Mektubunuzu iki kez okudum çünkü sorununuzla ilgili hiçbir küçük detayı kaçırmak istemedim. Rahatlayın çünkü bu çözülemez bir sorun değil. Umarım tavsiyem size yardımcı olur.


5D
Imagine that you are a professor of psychology and a school administrator needs your advice about problems of youth. Write an advice letter to him/her. Refer to Professor Juliana Anderson’s handbook in Part 4 D for some problems and solutions if necessary.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

5D
Bir psikoloji profesörü olduğunuzu ve bir okul yöneticisinin gençliğin sorunları hakkında tavsiyelerinize ihtiyacı olduğunu hayal edin. Ona bir tavsiye mektubu yazın. Gerekirse bazı problemler ve çözümler için Profesör Juliana Anderson’ın Bölüm 4 D’deki el kitabına bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.