10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 92 Count Me In MEB

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 92 MEB Count Me In konusunu kısaca yazdık. 10. sınıf İngilizce ders kitabı MEB Count Me In kitabının İngilizce soru, metin İngilizce cümlelerinin Türkçe çevirilerini sayfa sayfa aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz.

10. Sınıf İngilizce Kitabı Sayfa 92 Türkçe Çevirisi MEB Count Me In

SAYFA 92 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

4A

Work in pairs. Talk about your favorite dishes and their ingredients. Then, discuss whether
they are healthy or not.

4B
Look at the national dishes below and guess their countries from the box.

4C
Now, take a quick look at the text and see whether your answers are true.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

4A
İkili çalışın. En sevdiğiniz yemekler ve malzemeleri hakkında konuşun. Sonra, tartışalım
sağlıklılar ya da değiller.

4B
Aşağıdaki ulusal yemeklere bakın ve ülkelerini kutudan tahmin edin.

4C
Şimdi, metne hızlıca bir göz atın ve yanıtlarınızın doğru olup olmadığını görün.


4D Read the text below and find out which cuisine/s may be good for you.

Because of the need for traveling more often, knowledge about world cuisines has become more important recently. You may complete your business trip without any problems at all, or may have to spend a lot of time in local restrooms instead of your destination due to digestive problems. Food traveler Gary Richards advises travelers to learn about general characteristics of the world’s well-known cuisines. ‘’Knowing about the basic ingredients and components of a cuisine may help you much as a traveler. You may enjoy more or suffer.’’ says Richards. We have searched for you. Here are general features of some of the world’s best-known cuisines:

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

4D

Aşağıdaki metni okuyun ve hangi mutfakların sizin için iyi olabileceğini öğrenin.

Daha sık seyahat etme ihtiyacı nedeniyle, dünya mutfakları hakkında bilgi son zamanlarda daha önemli hale geldi. İş seyahatinizi hiç sorun yaşamadan tamamlayabilir ya da sindirim sorunları nedeniyle gideceğiniz yer yerine yerel tuvaletlerde çok zaman harcamak zorunda kalabilirsiniz. Yemek gezgini Gary Richards, gezginlere dünyanın tanınmış mutfaklarının genel özelliklerini öğrenmelerini tavsiye ediyor. ‘’ Bir mutfağın temel malzemeleri ve bileşenleri hakkında bilgi sahibi olmak, bir gezgin olarak size çok yardımcı olabilir. Daha çok zevk alabilir veya acı çekebilirsiniz. “Diyor Richards. Sizi aradık. İşte dünyanın en iyi bilinen mutfaklarından bazılarının genel özellikleri:


Thailand: Like any other Asian cuisine, rice is the main component in this cuisine. It is known for the perfect balance of all four main taste senses including sweet, sour, bitter and salty. Thai dishes are normally prepared with less spice. Some of the most popular Thai dishes to try are shrimp soup, green papaya salad, Tom Kha Kai (chicken in coconut soup), red curry, fried rice, Thai style fried noodles, and green chicken curry.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Tayland: Diğer Asya mutfağı gibi, pirinç bu mutfağın ana bileşenidir. Tatlı, ekşi, acı ve tuzlu olmak üzere dört ana tat duyusunun mükemmel dengesi ile bilinir. Tay yemekleri normalde daha az baharatla hazırlanır. Denenebilecek en popüler Tayland yemeklerinden bazıları karides çorbası, yeşil papaya salatası, Tom Kha Kai (hindistancevizi çorbasında tavuk), kırmızı köri, kızarmış pilav, Tay usulü kızarmış erişte ve yeşil tavuk köri.


Japan: Soup, sushi, meat and tofu are some of the best-known Japanese cuisine members. Rice is considered as the health saver in Japan and eaten very often. The Japanese are also keen on seafood. Japanese cuisine is popular because it is low in fat and light to digest. The Japanese focus more on health than taste, yet, Japanese food is consumed all over the world and chefs have tried to create new trends of the traditional dishes.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

Japonya: Çorba, suşi, et ve tofu, Japon mutfağının en tanınmış üyelerinden bazılarıdır. Pirinç, Japonya’da sağlık koruyucusu olarak kabul edilir ve çok sık yenir. Japonlar da deniz ürünlerine meraklıdır. Japon mutfağı, yağ oranı düşük ve sindirimi hafif olduğu için popülerdir. Japonlar tattan çok sağlığa odaklanıyor, ancak Japon yemekleri tüm dünyada tüketiliyor ve şefler geleneksel yemeklerin yeni trendlerini yaratmaya çalıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.