10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 13 Cevapları MEB Yayınları

10. Sınıf İngilizce Kitabı Sayfa 44 Türkçe Çevirisi Gizem Yayıncılık

Bu yazıda “10. sınıf İngilizce ders kitabı 1. Ünite sayfa 13 cevapları MEB Yayınları” COUNT ME IN STUDENT’S BOOK MEB Yayınları 10. sınıf ders kitabı sayfa 13 cevaplarını yazdık. 10. sınıf ders kitabı 1. ünite SCHOOL LIFE    ünitesi cevapları sayfa 13 cevaplarını aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz. Soruların Türkçe çevirileri da yazılıdır.

10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 13 Cevapları MEB Yayınları

SAYFA 13 CEVAPLAR

10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 13 Cevapları MEB Yayınları

10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 13 Cevapları MEB Yayınları
10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 13 Cevapları MEB Yayınları

10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 13. Türkçe Çevirileri

Most students are worried and nervous about their fist days at a new school as a freshman. Fortunately, most teachers are aware of this and they do activities to make their students less worried and more relaxed. These are called icebreakers. They include talking about oneself, hobbies, interests, fun games, walking around and asking questions to learn about others, etc. The aim is to create a friendly and less stressed atmosphere because students can get to know each other and discover their things in common during these activities. According to experts, icebreakers may play an important psychological role in a good academic year. Laila Hudson, a psychologist of Washington State University, asks ‘Can you expect an optimum performance from a footballer if he doesn’t do any warm-up?’ and adds ‘Icebreakers are the same for students. If students feel self-confient in their new classes, they will not suffr from fear of failure and start to display a better performance. Icebreakers are always nice for a good start.’

ÇEVİRİSİ:

Öğrencilerin çoğu, birinci sınıf öğrencisi olarak yeni bir okuldaki ilk günleri için endişelenmekte ve endişelidir. Neyse ki, çoğu öğretmen bunun farkında ve öğrencilerini daha az endişeli ve daha rahat hale getirmek için etkinlikler yapıyorlar. Bunlara buz kırıcılar denir. Kendileri hakkında konuşmak, hobiler, ilgi alanları, eğlenceli oyunlar, etrafta dolaşmak ve başkaları hakkında bilgi edinmek için sorular sormak vb. bu faaliyetler sırasında. Uzmanlara göre, buz kırıcılar iyi bir akademik yılda önemli bir psikolojik rol oynayabilir. Washington Eyalet Üniversitesi’nden bir psikolog olan Laila Hudson, “Herhangi bir ısınma yapmazsa, bir futbolcudan optimum performans bekleyebilir misiniz?” Ve “Buz kırıcılar öğrenciler için aynıdır” diye ekliyor. Eğer öğrenciler yeni sınıflarında kendilerine güveniyorlarsa, başarısızlık korkusuyla boğuşmayacaklar ve daha iyi bir performans göstermeye başlayacaklar. Buz kırıcılar, iyi bir başlangıç ​​için her zaman iyidir.

10 .SINIF İNGİLİZCE KİTABI CEVAPLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.