10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 83 Türkçe Çevirisi ve Cevaplar Count Me In MEB

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı sayfa 83 Türkçe Çevirisi ve cevapları. Sayfa 83 MEB Count Me In konusunu kısaca yazdık. 10. sınıf İngilizce ders kitabı MEB Count Me In kitabının İngilizce soru, metin İngilizce cümlelerinin Türkçe çevirilerini sayfa sayfa aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz.

10. Sınıf İngilizce Kitabı Sayfa 83 Türkçe Çevirisi ve Cevapları

Sayfa 83 Türkçe Çevirisi

5C
Susan asked psychologist Diane Jason for help when she couldn’t agree with her parents on the way she used her smart phone. Below is a jumbled letter of advice from the professor. Put its parts into the correct order. Write the numbers in the blanks beside the paragraphs and expressions.

5- Finally, I hope that following my advice will help with this problem. Discuss the problem with your parents and you will see things will
change.

1- Dear Susan,
4- Second, it might be a good idea to convince your parents that sharing with friends is a social and psychological need and it helps you a lot, and smart phones are a good way of doing this. You should also tell them that it doesn’t prevent you from studying, and show this to your parents. You should remember that being sincere and honest is vital in a family.

6-Good Luck,

3-Diane Jason.

2-First, you should try to agree to communicate with your friends until a certain time and to avoid using smart phones unnecessarily. Then, let your parents know about this. Soon, they will see your attempts as a good step. Remember that they are not worried about your using the smart phone but its impacts.

Thank you for asking me for advice. I have read your letter twice as I didn’t want to miss any small details about your problem. Relax because this is not an insolvable problem. I hope my advice will help you.

ANSWER
5 C
5
1
4
6
3
2

5D
Imagine that you are a professor of psychology and a school administrator needs your advice about problems of youth. Write an advice letter to him/her. Refer to Professor Juliana Anderson’s handbook in Part 4 D for some problems and solutions if necessary

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

5C
Susan, akıllı telefonunu kullanma şekli konusunda ailesiyle anlaşamayınca psikolog Diane Jason’dan yardım istedi. Aşağıda profesörden karışık bir tavsiye mektubu var. Parçalarını doğru sıraya koyun. Numaraları paragrafların ve ifadelerin yanındaki boşluklara yazın.

5- Son olarak, tavsiyeme uymanın bu soruna yardımcı olacağını umuyorum. Sorunu anne babanla tartış ve göreceksin ki bir şeyler olacak.
değişiklik.

1- Sevgili Suzan,
4- İkincisi, ebeveynleri arkadaşlarla paylaşmanın sosyal ve psikolojik bir ihtiyaç olduğuna ve size çok yardımcı olduğuna ve akıllı telefonların bunu yapmanın iyi bir yolu olduğuna ikna etmek iyi bir fikir olabilir. Ayrıca bunun ders çalışmanıza engel olmadığını da söylemeli ve bunu anne babanıza göstermelisiniz. Bir ailede samimi ve dürüst olmanın çok önemli olduğunu unutmamalısınız.

6-İyi Şanslar,

3-Diane Jason.

2-Öncelikle arkadaşlarınızla belirli bir zamana kadar iletişim kurmaya ve gereksiz yere akıllı telefon kullanmaktan kaçınmaya çalışmalısınız. O zaman anne babana bu konuda bilgi ver. Yakında, girişimlerinizi iyi bir adım olarak görecekler. Akıllı telefonu kullanmanızdan değil, etkilerinden endişe duyduklarını unutmayın.

Benden tavsiye istediğin için teşekkür ederim. Mektubunuzu iki kez okudum çünkü sorununuzla ilgili hiçbir küçük ayrıntıyı kaçırmak istemedim. Rahatlayın çünkü bu çözülemez bir problem değil. Umarım tavsiyem size yardımcı olur.

CEVAP
5 C
5
1
4
6
3
2

5D
Bir psikoloji profesörü olduğunuzu ve bir okul yöneticisinin gençliğin sorunları hakkında tavsiyenize ihtiyacı olduğunu hayal edin. Ona bir tavsiye mektubu yazın. Bazı problemler ve gerekirse çözümler için Bölüm 4 D’deki Profesör Juliana Anderson’ın el kitabına bakın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir