11. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları Sayfa 16 Cevapları MEB

Bu yazıda “11. sınıf İngilizce ders kitabı sayfa 16 cevapları MEB Yayınları” MEB Yayınları Silver Lining 11. sınıf İngilizce ders kitabı cevapları  yazdık. 11. sınıf ders kitabı 1. ünite Future Jobs ünitesi cevapları sayfa 16 cevaplarını aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz. Soruların Türkçe çevirileri da yazılıdır.

11. sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 16 Cevapları MEB Yayınları

SAYFA 16 CEVAPLAR

11. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları Sayfa 16 MEB Yayınları
11. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları Sayfa 16 MEB Yayınları

SAYFA 16 TÜRKÇE ÇEVİRİLERİ

Everybody can name Bill Gates, Steve Jobs or Mark Zuckerberg as the most successful entrepreneurs of the 21 st century. They have contributed to the technological developments lately. There is one more name that is so important but not as famous as others. Can you imagine who this person is? He is Elon Musk, one of the most innovative entrepreneurs of our time. Like other entrepreneurs, he always works hard and follows his extraordinary dreams to be successful.

ÇEVİRİSİ:Herkes 21. yüzyılın en başarılı girişimcileri olarak Bill Gates, Steve Jobs veya Mark Zuckerberg adını verebilir. Son zamanlarda teknolojik gelişmelere katkıda bulundular. Çok önemli fakat diğerleri kadar ünlü olmayan bir isim daha var. Bu kişinin kim olduğunu hayal edebiliyor musunuz? Elon Musk, zamanımızın en yenilikçi girişimcilerinden biri. Diğer girişimciler gibi, her zaman çok çalışır ve başarılı olmak için olağanüstü hayallerini takip eder.

After graduating from the college, he prefers starting up his own business rather than waiting for the other companies to hire him. As he believes that future jobs will be based on Internet, sustainable energy and space colonisation, he starts with his frst online companies. He makes his fortune with these two companies and continues to make technological innovations. He thinks that in order to fght against global warming, we should use clean energy sources. With his motor company, he focuses on sustainable energy and electric cars. Maybe his frst attempt to send a rocket to the space is a failure, but he never gives up and succeeds after trying four times.

ÇEVİRİSİ: Üniversiteden mezun olduktan sonra, diğer şirketlerin onu işe almasını beklemek yerine kendi işini kurmayı tercih ediyor. Gelecekteki işlerin İnternete, sürdürülebilir enerjiye ve alan kolonizasyonuna dayanacağına inandığından, ilk çevrimiçi şirketleriyle başlıyor. Bu iki şirketle birlikte servet kazanmakta ve teknolojik yenilikler yapmaya devam etmektedir. Küresel ısınmaya karşı mücadele etmek için temiz enerji kaynakları kullanmamız gerektiğini düşünüyor. Motor şirketi ile sürdürülebilir enerji ve elektrikli otomobillere odaklanmaktadır. Belki de uzaya roket atma konusundaki ilk girişimi bir başarısızlıktır, ancak dört kez denedikten sonra asla pes etmez ve başarılı olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.