11. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 21 Sunshine

11. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 21 Sunshine. 11. sınıf İngilizce dersi çalışma kitabının Türkçe çevirilerini ve soruların cevaplarını yazdık.  SUNSHINE ENGLISH Workbook Türkçe çevirisi.

11. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 21 Sunshine

SAYFA 21  TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

7. Read the text and tick the correct answer

Kobe Bryant
( 1978 – )
Kobe Bryant, the famous basketball player, was born on August 23, 1978 in Philadelphia. He is the son of former NBA player Joe “Jellybean” Bryant. In 1984, after ending his NBA career, the older Bryant (1) ……………. the family to Italy and he played on the Italian League there. (2) ……………. he grew up in Italy alongside two athletic older sisters, Kobe was an enthusiastic player of both basketball and soccer. When the family returned to Philadelphia in 1991, Kobe (3) ……………. the Lower Merion high school basketball team there, and he helped it become the state champion four years in a row. With an eye on the NBA, he wanted to be better than any basketball player in Philadelphia, so he worked very hard. He got good grades and high SAT scores, but Bryant decided to go straight to the NBA from high
school. In 1996, the Los Angeles Lakers picked him and his real story began. In his second season, while he (4) ……………. as a guard, at the age of 19, he became the youngest All-Star in NBA history.
Bryant went on to help the team win three consecutive NBA championships and he played in first-team all-NBA in 2002 and 2003. In the 2009 NBA finals, the Lakers (5) ……………. the Orlando Magic
to win the championship title. After this championship, he (6)……………. to stay with the Los Angeles Lakers for several more years.
Nowadays, he also (7) ……………. advertisement agreements with famous companies. He is very popular and people still love him. Especially young teenagers dream that one day they (8) ……………. a basketball hero like him in the future. In almost all his interviews, Kobe says that he believes that every teenager (9) ……………. successful like him when they work continuously and enthusiastically. He adds that when he was a small kid, he (10) ……………. very weak, but then, he tried hard and now, he is one of the strongest players in NBA, so people should trust themselves if they want the ultimate success.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

7. Metni okuyun ve doğru cevabı işaretleyin

Kobe Bryant
( 1978 – )
Ünlü basketbolcu Kobe Bryant, 23 Ağustos 1978’de Philadelphia’da doğdu. Eski NBA oyuncusu Joe “Jellybean” Bryant’ın oğludur. 1984 yılında NBA kariyerine son veren yaşlı Bryant (1) ……………. ailesiyle İtalya’ya gitti ve orada İtalya Ligi’nde oynadı. (2) ……………..İtalya’da iki atletik ablanın yanında büyüdü, Kobe hem basketbol hem de futbolun coşkulu bir oyuncusuydu. Aile 1991 yılında Philadelphia’ya döndüğünde, orada Lower Merion lise basketbol takımı olan Kobe (3)………….. ve dört yıl üst üste eyalet şampiyonu olmasına yardım etti. Gözü NBA’de olduğundan, Philadelphia’daki herhangi bir basketbolcudan daha iyi olmak istiyordu, bu yüzden çok çalıştı. İyi notlar aldı ve yüksek SAT puanları aldı, ancak Bryant doğrudan NBA’e yüksek puanlardan gitmeye karar verdi.
okul. 1996’da Los Angeles Lakers onu seçti ve gerçek hikayesi başladı. İkinci sezonunda, o (4) …………….. iken, 19 yaşında, NBA tarihinin en genç All-Star’ı oldu.
Bryant, takımın arka arkaya üç NBA şampiyonluğu kazanmasına yardımcı oldu ve 2002 ve 2003 yıllarında NBA’de birinci takımda oynadı. 2009 NBA finallerinde Lakers (5) ……………… …. Orlando Magic
şampiyonluk unvanını kazanmak için. Bu şampiyonluktan sonra (6)……………. Los Angeles Lakers’ta birkaç yıl daha kalacak.
Şimdilerde de (7) …………….. ünlü firmalarla reklam anlaşmaları yapıyor. O çok popüler ve insanlar onu hala seviyor. Özellikle genç ergenler bir gün (8) ……………. gelecekte onun gibi bir basketbol kahramanı olduklarını hayal ederler. Kobe hemen hemen tüm röportajlarında, her gencin (9) ……………. sürekli ve hevesli bir şekilde çalıştığında onun gibi başarılı olduğuna inandığını söylüyor. Küçük bir çocukken (10) ……………. çok zayıf olduğunu, ancak daha sonra çok uğraştığını ve şimdi en güçlü oyunculardan biri olduğunu ekliyor. NBA, yani insanlar nihai başarıyı istiyorlarsa kendilerine güvenmeliler.


1. used to take takes took was taking
2. Because So But Before
3. joins joined was joining used to join
4. used to play plays is playing was playing
5. beats was beating beat used to beat
6. decided was deciding used to decide stays
7. was having had is having has
8. become will become became are becoming
9. can be must be have to be should be
10. were can be is used to be

ANSWER
1. took
2. because
3. joined
4. was playing
5. beat
6. decided
7. has
8. will become
9. can be
10. used to be

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

1. alıyordu
2. Çünkü Öyle Ama Önce
3. katılmak için kullanılan katılıyordu katılıyordu
4. oyun oynuyordu oynuyordu oynuyordu
5. atım atıyordu, atım atıyordu
6. karar vermek karar vermekti konaklamalara karar vermek için kullanılır
7. sahip olmak sahip olmak
8. Olacaklar
9. olabilir olmalı olmalı olmalı olmalı
10. eskiden olabilir

CEVAP
1. aldı
2. çünkü
3. katıldı
4. oynuyordu
5. vuruş
6. karar verildi
7. vardır
8. olacak
9. olabilir
10. eskiden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir