11. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi ve Cevapları Sayfa 119 Silver Lining

11. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 119 MEB Silver. 11. sınıf İngilizce ders kitabında yer alan İngilizce metinlerin Türkçe çevirilerini sayfalarına göre yazdık. MEB Yayınları Silver Lining İngilizce kitabı Türkçe çevirisidir. Sayfa 119 İngilizce parçaların Türkçe çevirilerini bölüm bölüm yazdık. 9. ünite.

11. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 119 MEB Silver Lining

SAYFA 119 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

READY, SET, GO!

ANSWER
1. c
2. e
3. g
4. a
5. b
6. d
f Extra

A city break with friends might be a lifelong experience if you plan everything wisely. (1) ……………… . Here you will find some tips and popular destinations for an unforgettable city break.

What you must do at first is to make sure you have chosen the matchy friends to explore a city. Be open to each other and explain your expectations before you leave. (2) …………………….. .

As it is a matter of spending the least money, you should try to fnd bargain fights. There are some mobile applications of the fight companies that inform you about the cheapest tickets. Planning your holiday for travel off-season may save your time and money.

(3) ……… ……………….. . This might be the first time you are in a different city, so it may sound quite adventurous to get lost in the streets. However, it is better to get a guidebook which will help you gain time. (4) ………………… . In this way you can explore the city on foot and enjoy yourself.

Don’t miss out on a chance to try the local food. Try as many different tempting dishes as you can. (5) ………………….. . They will increase your energy and make you active. And keep in mind that you can find vegetables and fruit with reasonable prices in most supermarkets. While having your healthy food at a park, you can enjoy the fresh weather and watch the life moving around.

Some cities are notable destinations. If you haven’t decided yet, start with Istanbul, where you can see the European and Asian culture. (6) ……………………. . It is one of the fantastic cities. Another remarkable city Rome, which is full of historic sites, is perfect for a city break. Spanish steps, The Trevi Fountain and the Colosseum will guide you live the history now.

Italian cuisine, which is one of the best, will leave distinguished tastes in your mouth. And certainly there are many more places to explore. The only thing you should do is to buy a ticket and hit the town you would like to see.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

HAZIR, KUR, GİT!

CEVAP
1. c
2. e
3. g
4. a
5. b
6. d
f Ekstra

Her şeyi akıllıca planlarsanız, arkadaşlarla bir şehir tatili ömür boyu sürecek bir deneyim olabilir. (1) ……………… . Burada unutulmaz bir şehir tatili için bazı ipuçları ve popüler yerler bulacaksınız.

İlk önce yapmanız gereken, bir şehri keşfetmek için uyumlu arkadaşlarınızı seçtiğinizden emin olmaktır. Birbirinize açık olun ve ayrılmadan önce beklentilerinizi açıklayın. (2) ………………………….. .

En az parayı harcama meselesi olduğu için pazarlık kavgaları bulmaya çalışmalısınız. En ucuz biletler hakkında sizi bilgilendiren dövüş firmalarının bazı mobil uygulamaları bulunmaktadır. Tatilinizi sezon dışı seyahatler için planlamak zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir.

(3) ……… ……………… . Bu ilk defa farklı bir şehirde oluyorsunuz, bu yüzden sokaklarda kaybolmak oldukça maceralı gelebilir. Ancak, zaman kazanmanıza yardımcı olacak bir rehber kitap almak daha iyidir. (4) …………………………… . Bu sayede şehri yürüyerek keşfedebilir ve eğlenebilirsiniz.

Yöresel yemekleri deneme fırsatını kaçırmayın. Mümkün olduğu kadar çok farklı cezbedici yemek deneyin. (5) ………………….. . Enerjinizi artıracak ve sizi aktif hale getirecekler. Ve çoğu süpermarkette makul fiyatlara sebze ve meyve bulabileceğinizi unutmayın. Bir parkta sağlıklı yemeğinizi yerken, taze havanın tadını çıkarabilir ve hayatın akışını izleyebilirsiniz.

Bazı şehirler dikkate değer destinasyonlardır. Henüz karar vermediyseniz, Avrupa ve Asya kültürünü görebileceğiniz İstanbul ile başlayın. (6) …………………………… . Fantastik şehirlerden biridir. Tarihi mekanlarla dolu bir diğer dikkat çekici şehir Roma, bir şehir molası için mükemmel. İspanyol merdivenleri, Trevi Çeşmesi ve Kolezyum, tarihi şimdi yaşamanıza rehberlik edecek.

En iyilerden biri olan İtalyan mutfağı damağınızda seçkin lezzetler bırakacaktır. Ve kesinlikle keşfedilecek daha birçok yer var. Yapmanız gereken tek şey bir bilet alıp görmek istediğiniz şehre gitmek.


6 Complete the sentences below using the highlighted words in the text

1. This is a site where you can book hotels at reasonable prices.
2. If you want to feel the past, it is a good idea to search for the
historic sites of a city.
3. I usually come across offers which include bargain fights of
popular airways.
4. Sharon, who spends most of her time with her matchy friends,
never feels lonely.
5. As it was travel off-season when I visited Bodrum, there were
only a few tourists.

ANSWER
1. reasonable prices
2. historic sites
3. bargain fights
4. matchy friends
5. travel off-season

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

6 Aşağıdaki cümleleri metinde vurgulanan kelimeleri kullanarak tamamlayınız.

1. Uygun fiyatlara otel rezervasyonu yapabileceğiniz bir sitedir.
2. Geçmişi hissetmek istiyorsanız, geçmişi aramak iyi bir fikirdir.
bir şehrin tarihi yerleri.
3. Genellikle pazarlık kavgalarını içeren tekliflerle karşılaşırım.
popüler hava yolları
4. Vaktinin çoğunu uyumlu arkadaşlarıyla geçiren Sharon,
asla yalnız hissetmez.
5. Bodrum’u ziyaret ettiğimde sezon dışı seyahat olduğu için
sadece birkaç turist.

CEVAP
1. makul fiyatlar
2. tarihi yerler
3. pazarlık kavgaları
4. uyumlu arkadaşlar
5. sezon dışı seyahat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir