11. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 100 Silver Lining

11. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 100 MEB Silver. 11. sınıf İngilizce ders kitabında yer alan İngilizce metinlerin Türkçe çevirilerini sayfalarına göre yazdık. MEB Yayınları Silver Lining İngilizce kitabı Türkçe çevirisidir. Sayfa 100 İngilizce parçaların Türkçe çevirilerini bölüm bölüm yazdık.

11. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 100 MEB Silver Lining

SAYFA 100 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

1. Look at the photos of the tournaments and match them with their names.

2. Work in pairs. Ask and answer questions about the tournaments in exercise 1.

1. Have you watched one of these tournaments before?
2. Which one would you like to go and watch? Why?
3. Would you like to compete in one of them? Why? Why not?

3. Read the news and match them with the headlines.
a. Not Over Yet! b. Tickets on Sale c. Pedals On, Keep Watchi

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

1. Turnuvaların fotoğraflarına bakın ve isimleriyle eşleştirin.

2. İkili çalışın. Egzersizdeki turnuvalar hakkında sorular sorun ve cevaplayın 1.

1. Bu turnuvalardan birini daha önce izlediniz mi?
2. Hangisini izleyip izlemek istersiniz? Neden?
3. Bunlardan birinde yarışmak ister misiniz? Neden? Neden olmasın?

3. Haberleri okuyun ve haber başlıklarıyla eşleştirin.
a. Henüz bitmedi! b. Satılık Biletler c. Pedallar Açık, Watchi Tut


1 …………………………………..
Wimbledon tennis tournament which takes place in London attracts more than 500.000 spectators every year. As it is one of the most celebrated tennis events, a lot of people all around the world want to see it. If you want to be one of them, you had better try to fnd a ticket beforehand. Here are some tips how to buy a ticket and learn some details of this annual event:

There are four main ways to buy tickets. You can buy your tickets online; however, the tournament is so popular that they are sold out within minutes. Public ballot is another way of getting tickets. You have to fll in an application form in December and wait to be chosen. You can queue on the day of the event to buy a ticket. There are also some hospitality packages which include both the tickets and hotel accommodation. Once you get the chance, you can enjoy the games having strawberries and cream,
erved during the tournament.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

1 …………………………………..
Londra’da gerçekleşen Wimbledon tenis turnuvası her yıl 500.000’den fazla seyirciyi cezbetmektedir. En ünlü tenis etkinliklerinden biri olduğu için, dünyanın dört bir yanındaki birçok insan bunu görmek istiyor. Eğer onlardan biri olmak istiyorsanız, önceden bir bilet bulmaya çalışsanız iyi olur. Bilet satın almanın ve bu yıllık etkinliğin bazı ayrıntılarını öğrenmenin bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz: Bilet satın almanın dört ana yolu vardır. Biletlerinizi online olarak satın alabilirsiniz;

ancak turnuva o kadar popüler ki dakikalar içinde satılıyor. Halka açık oy, bilet almanın başka bir yoludur. Aralık ayında bir başvuru formu doldurmanız ve seçilmeyi beklemeniz gerekir. Etkinlik günü bilet almak için sıraya girebilirsiniz. Ayrıca bilet ve otel konaklamalarını içeren bazı ağırlama paketleri de vardır. Bir kez şansınız olduğunda, çilek ve krema içeren oyunların tadını çıkarabilirsiniz,
 Turnuva boyunca rahmetli.


2 …………………………………..
The world’s most famous cycle race which lasts for 21 days finally nded yesterday. The winner is again the British cyclist Chris Froome, who tells the reporters that nothing is impossible! If you are interested in seeing the next race, it may be a good idea to learn about it. The iders cycle 3000 km in total and they have to fnish one stage on each day. Each year it has a different route which ends in Paris. During the race 20-22 teams with 9 riders fnish a stage on each day.

Before watching this spectacular race, you should know what each jersey colour in Tour De France means. They represent the best cyclists in different categories. The cyclist who wears yellow jersey is the overall leader of the race. The fastest sprinter on fat ride wears the green jersey; whereas, the red one is worn by the leader of the mountain racers. Finally, the fastest rider under the age of 25 wears a white ersey. Keep in mind that next year’s route will be announced in October.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

2 …………………………………..
21 gün süren dünyanın en ünlü bisiklet yarışı sonunda dün ortaya çıktı. Kazanan yine gazetecilere hiçbir şeyin imkansız olmadığını söyleyen İngiliz bisikletçi Chris Froome! Bir sonraki yarışı görmekle ilgileniyorsanız, bunu öğrenmek iyi bir fikir olabilir. Atıcılar toplam 3000 km bisiklet sürüyor ve her gün bir aşama bitirmek zorundalar. Her yıl Paris’te biten farklı bir rota var. Yarış boyunca 9 bisikletçi ile 20-22 takım her gün bir sahne bitiriyor.

Bu muhteşem yarışı izlemeden önce, Tour De France’daki her forma renginin ne anlama geldiğini bilmelisiniz. Farklı kategorilerdeki en iyi bisikletçileri temsil ederler. Sarı forma giyen bisikletçi yarışın genel lideridir. Yağ yolculuğunda en hızlı sprinter yeşil forma giyiyor; oysa kırmızı olanı dağ yarışçılarının lideri tarafından giyilir. Son olarak, 25 yaşın altındaki en hızlı sürücü beyaz bir forma giyiyor. Gelecek yılın rotasının Ekim ayında açıklanacağını unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.