11. Sınıf İngilizce Spice Up Çalışma Kitabı Sayfa 18 Türkçe Çevirileri ve Cevapları

11. Sınıf İngilizce Spice Up Çalışma Kitabı Sayfa 18 Türkçe Çevirileri ve Cevapları

11. Sınıf İngilizce Spice Up Çalışma Kitabı Sayfa 18 Türkçe Çevirileri ve Cevapları

READING
1. Read the story and choose the correct option for each gap
ANSWER:
1. stray -b
2. thought-a
3. sad-c
4. treatment-b
5. worst-b
6. Eventually-a

Juno the Tough Cookie

Juno, a four-year-old Golden Retriever mix, was a (1) stray dog on the streets of Miami. When she was found and picked up by animal control officers, they (2) thought she was injured or sick. Yet, she was found to be in perfect health after being examined by the vet. A couple of days later, she met her future owner, Melody, and found her new home. All was well for her owner and Juno until they received the (3) sad news. One day, Melody noticed some bumps on Juno’s neck. They went to the vet and learned that the bumps were cancerous. It turned out that she had lymphoma and without (4) treatment, Juno would only live another month or so. Melody decided to find a way to fight Juno’s illness. She took Juno to the animal medical centre where she started chemotherapy treatments with promising results. As the weeks and treatments passed, she was reacting incredibly well to the chemotherapy! The first few days after each treatment were always the (5) worst for poor Juno. She wouldn’t eat as much and would sleep a lot more. (6) Eventually, Juno completed her twenty chemo treatments, to everyone’s delight! Blessed with a second chance at life, Juno still lives with Melody, and she has a baby now

2. Read the story again and put the photos in the correct order.

ANSWER:
1.e
2.d
3.b
4.a
5.c

WRITING

1. Look at the images below and complete the story.

Andy was a creative sculptor who used to live in a neighbourhood near an industrial area. His childhood was spent in a metal waste, which annoyed him deeply. The waste area was both extremely polluting and unpleasant. One day, he came up with a crazy idea.

He made sculptures using waste materials. He made very creative sculptures. He became very famous. His sculptures were exhibited in many places. Thanks to his creativity, waste materials were used for art. Environmental pollution has decreased. We must always be curious and creative.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

OKUMA
1. Hikayeyi okuyun ve her boşluk için doğru seçeneği seçin
CEVAP:
1. başıboş -b
2. düşünce-a
3. üzgün-c
4. tedavi-b
5. en kötü-b
6. Sonunda-a

Sert Kurabiye Juno

Dört yaşındaki Golden Retriever karışımı Juno, Miami sokaklarında (1) başıboş bir köpekti. Hayvan kontrol görevlileri onu bulup aldığında (2) onun yaralı veya hasta olduğunu düşündüler. Ancak veteriner tarafından yapılan muayenenin ardından sağlık durumunun mükemmel olduğu belirlendi. Birkaç gün sonra gelecekteki sahibi Melody ile tanıştı ve yeni evini buldu. Sahibi ve Juno için (3) üzücü haberi alana kadar her şey yolundaydı. Bir gün Melody, Juno’nun boynunda bazı şişlikler fark etti. Veterinere gittiklerinde şişliklerin kanserli olduğunu öğrendiler. Lenfoma hastası olduğu ve (4) tedavi görmediği takdirde Juno’nun yalnızca bir ay kadar daha yaşayabileceği ortaya çıktı. Melody, Juno’nun hastalığıyla savaşmanın bir yolunu bulmaya karar verdi. Juno’yu, umut verici sonuçlarla kemoterapi tedavilerine başladığı hayvan tıp merkezine götürdü. Haftalar ve tedaviler geçtikçe kemoterapiye inanılmaz derecede iyi tepki veriyordu! Her tedaviden sonraki ilk birkaç gün zavallı Juno için her zaman (5) en kötüsüydü. Çok fazla yemek yemiyor ve daha çok uyuyordu. (6) Sonunda Juno yirmi kemoterapi tedavisini herkesi memnun edecek şekilde tamamladı! Hayatta ikinci bir şansa sahip olan Juno, hâlâ Melody ile birlikte yaşıyor ve artık bir bebeği var.

2. Hikayeyi tekrar okuyun ve fotoğrafları doğru sıraya koyun.
1.e
2.d
3.b
4.a
5.c

YAZI

1. Aşağıdaki resimlere bakın ve hikayeyi tamamlayın.

Andy, bir sanayi bölgesine yakın bir mahallede yaşayan yaratıcı bir heykeltıraştı. Çocukluğu metal atıkların arasında geçti ve bu onu derinden rahatsız etti. Atık alanı hem son derece kirletici hem de rahatsız ediciydi. Bir gün aklına çılgın bir fikir geldi.

Atık malzemelerden heykeller yaptı. Çok yaratıcı heykeller yaptı. Çok ünlü oldu. Heykelleri birçok yerde sergilendi. Yaratıcılığı sayesinde atık malzemeler sanatta kullanıldı. Çevre kirliliği azaldı. Her zaman meraklı ve yaratıcı olmalıyız.

Diğer Sayfaların Cevapları
11. Sınıf Spice Up Çalışma kitabı Türkçe Çevirileri ve Cevapları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir