12. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Notifier Sayfa 101 Cevapları ve Türkçe Çevirileri

12. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Notifier Sayfa 101 Cevapları ve Türkçe Çevirileri

12. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Notifier Sayfa 101 Cevapları ve Türkçe Çevirileri

2. Read the definition and text about refurbishment and discuss how it can be of help. Consider the following.

economy recycle waste materials risks

refurbishment, (noun): RENOVATION
The refurbishment of something is the operation of deep cleaning it, redecorating it, and renewing it with new equipment or facilities. Repair works can be included in refurbishment. (Metin devam ediyor…)

The word refurbishment is linked mostly with the construction industry.

Companies or individuals buy old houses, buildings for low prices and sell them at a profit after the necessary repair. Before making decisions, they surf the webpages of real estate agents or wander around to find a suitable building. (Metin devam ediyor…)

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

2. Yenileme ile ilgili tanımı ve metni okuyun ve bunun nasıl yardımcı olabileceğini tartışın. Aşağıdakileri göz önünde bulundur.

ekonomi atık malzemelerin geri dönüştürülmesi riskleri

yenileme, (isim): YENİLEME
Bir şeyin derinlemesine temizlenmesi, yeniden dekore edilmesi, yeni ekipman veya tesislerle yenilenmesi işlemidir. Onarım işleri yenileme kapsamına dahil edilebilir. Ancak yenileme çalışmaları onarım çalışmalarından daha uzun sürer. Duvarların ve çatıların yıkılmasından lavabo ve küvetlerin yerini değiştirmeye kadar çeşitlilik gösterir. Elektronikte genellikle derinlemesine temizlik ve gerekirse anakart veya ekran gibi bazı parçaların değiştirilmesini kapsar.

Yenileme kelimesi çoğunlukla inşaat sektörüyle bağlantılıdır.

Şirketler veya kişiler eski evleri, binaları düşük fiyatlara satın alıp gerekli onarımı yaptıktan sonra kârla satıyorlar. Karar vermeden önce emlakçıların web sayfalarında geziniyor ya da uygun bir bina bulmak için etrafta dolaşıyorlar. Bu binalar genellikle benzer durumdadır. Duvarların boyanması, zeminlerin kaplanması, kapı ve çitlerin onarılması, çatıların ise fayans döşenmesi gerekiyor. Daha sonra bütçeyi hesaplayıp binayı satın alıyorlar. Bir işçi ekibi kiralıyorlar ve onarımı onlara yaptırıyorlar. Yakında duvarları boyatacaklar, yerleri kaplayacaklar, kapıları ve çitleri tamir ettirecekler ve çatıları kiremitle kaplayacaklar. Artık bina satışa hazır. Ancak tadilattan sonra tüm binalar satışa çıkmamaktadır. Bazı mülk sahipleri binalarını kendileri için yenileyebilirler.
Yenileme konusu da benzer amaç ve prensiplerle teknoloji dünyasında da rağbet görüyor. Kişiler veya firmalar cihazlarını kendileri için veya satış amacıyla yenilettirebilirler. Yenilenmiş bir ürün satın almak istiyorsanız bunu piyasanın güvenilir markalarından veya mağazalarından alın. Bir elektronik cihazın yenilenmesi bazı parçaların değiştirilmesini ve diğerlerinin onarılmasını gerektirdiğinden, biraz iyi şansa ihtiyacınız olabilir.

Diğer sayfaların cevaplarını gör;
12. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Notifier Türkçe Çevirileri ve Cevapları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir