12. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Notifier Sayfa 25 Cevapları ve Türkçe Çevirileri

12. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Notifier Sayfa 25 Cevapları ve Türkçe Çevirileri

12. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Notifier Sayfa 25 Cevapları ve Türkçe Çevirileri

SAYFA 25 CEVAPLARI VE TÜRKÇE ÇEVİRİLERİ

7. Read the text. In pairs, underline the irrelevant sentence in each paragraph

ANSWER:
Paragraph 1- Some people don’t like them.
Paragraph 2- When he was a child, he was a great student.
Paragraph 3- He always wanted to wear his hair long.
Paragraph 4- They both liked coffee.
Paragraph 5- They both are wealthy.

OUT OF RIVALRY INTO FRIENDSHIP

Not all friendships are based on similarities, mutual understanding, or
respect. There may be different reasons for them. Rafael Nadal and Roger Federer, two tennis idols, have been displaying an example of this. Theirs is a friendship that grew out of rivalry. Some people don’t like them.

Roger Federer won his first Grand Slam title at Wimbledon, and his success dominated the early 21st century. He would soon become a world-famous sportsman thanks to his success in tennis and personal qualities. He started to draw attention as a calm, strategic, patient, and wise character on and off the court. When he was a child, he was a great student. He has been respected as a charismatic and noble tennis idol.

When the rise in his career started, Rafael Nadal looked a little bit shy on the court. Soon, the world of tennis would witness a dominant, powerful, ambitious, and determined tennis character. He always wanted to wear his hair long. His competitive spirit, along with his extraordinary tennis style and skills, brought him millions of fans. Rafael would soon become “Rafa”, like a close friend or family member for them.

The rivalry between Roger Federer and Rafael Nadal couldn’t have been an ordinary one. Their matches were watched by millions all around the world. While competing with one another, they respected each other’s skills and success. In interviews, they both admitted pushing each other to be better. They both liked coffee. They wanted each other in the finals as a victory over each other would be more valuable and prestigious. Thanks to sports events and social organizations, they came together often on and off the court. The respect and awareness-based rivalry turned out to be a deep friendship.

Thanks to the long-standing rivalry between Federer and Nadal, tennis lovers have often compared them focusing on similarities and differences. They both are wealthy. In the eyes of most people, Federer and Nadal are similar because they are both strong characters and determined to win. They both look younger than they are. Most think that Federer cannot be in his forties. The two idols differ in their attitudes towards the game and strategies.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

7. Metni okuyun. Çiftler halinde, her paragraftaki ilgisiz cümlenin altını çizin

CEVAP:
Paragraf 1- Bazı insanlar bunlardan hoşlanmaz.
Madde 2- Çocukluğunda çok iyi bir öğrenciydi.
Madde 3- Saçlarını her zaman uzun tutmak isterdi.
Paragraf 4- Her ikisi de kahveyi severdi.
Madde 5- Her ikisi de zengindir.

REKABETTEN DOSTLUĞA DÖNÜŞ

Bütün arkadaşlıklar benzerliklere, karşılıklı anlayışa veya
Saygı. Bunların farklı nedenleri olabilir. Tenisin iki idolü Rafael Nadal ve Roger Federer bunun bir örneğini sergiliyor. Onlarınki rekabetten doğan bir dostluktur. Bazı insanlar onlardan hoşlanmaz.

Roger Federer ilk Grand Slam şampiyonluğunu Wimbledon’da kazandı ve başarısı 21. yüzyılın başlarına damgasını vurdu. Tenisteki başarısı ve kişisel özellikleri sayesinde kısa sürede dünyaca ünlü bir sporcu olacaktı. Saha içinde ve saha dışında sakin, stratejik, sabırlı ve bilge bir karakter olarak dikkat çekmeye başladı. Çocukken harika bir öğrenciydi. Karizmatik ve asil bir tenis idolü olarak saygı görüyor.

Kariyerinde yükseliş başladığında Rafael Nadal sahada biraz utangaç görünüyordu. Yakında tenis dünyası baskın, güçlü, hırslı ve kararlı bir tenis karakterine tanık olacak. Saçlarını her zaman uzun tutmak istiyordu. Olağanüstü tenis stili ve becerilerinin yanı sıra rekabetçi ruhu da ona milyonlarca hayran kazandırdı. Rafael yakında onlar için yakın bir arkadaş veya aile üyesi gibi “Rafa” olacaktı.

Roger Federer ile Rafael Nadal arasındaki rekabet sıradan olamazdı. Maçları dünya çapında milyonlarca kişi tarafından izlendi. Birbirleriyle rekabet ederken birbirlerinin becerilerine ve başarılarına saygı duyuyorlardı. Röportajlarda ikisi de birbirlerini daha iyi olmaya ittiklerini itiraf etti. İkisi de kahveyi seviyordu. Birbirlerine karşı kazanılacak zaferin daha değerli ve prestijli olacağı için finalde birbirlerini istiyorlardı. Spor etkinlikleri ve sosyal organizasyonlar sayesinde saha içinde ve dışında sık sık bir araya geldiler. Saygı ve farkındalığa dayalı rekabet, derin bir dostluğa dönüştü.

Federer ve Nadal arasında uzun süredir devam eden rekabet nedeniyle tenis severler onları sıklıkla benzerlik ve farklılıklara odaklanarak karşılaştırdı. İkisi de zengin. Çoğu insanın gözünde Federer ve Nadal birbirine benziyor çünkü ikisi de güçlü karakterler ve kazanmaya kararlılar. İkisi de olduklarından daha genç görünüyorlar. Çoğu kişi Federer’in kırklı yaşlarında olamayacağını düşünüyor. İki idolün oyuna ve stratejilere karşı tutumları farklı.

Diğer sayfaların cevaplarını gör;

12. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Notifier Türkçe Çevirileri ve Cevapları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir