12. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Notifier Sayfa 84 Cevapları ve Türkçe Çevirileri

12. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Notifier Sayfa 84 Cevapları ve Türkçe Çevirileri

12. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Notifier Sayfa 84 Cevapları ve Türkçe Çevirileri

10. Below is a news story on presentation slides. Work in pairs and circle which slide has the answer(s) to which of the questions given.

The story of a miracle on the Hudson River

1. It did not take New York ferries, police boats, fireboats, and the coast guard long to reach the scene and help rescue the passengers. Fortunately, all passengers and crew members were picked up and sent to hospitals for treatment. The event has been called “the Miracle on the Hudson River”, and the captain pilot Chesley Burnett “Sully” Sullenberger III has been seen as a hero.

2.
Soon, the aircraft contacted the surface of the Hudson River, and it started to drift. Eyewitnesses couldn’t believe their eyes. Most passengers walked out to stand on the wings while some were swimming away in case an explosion took place.

3.
Just after the takeoff while the passengers and crew members were expecting to enjoy a pleasant flight, something unexpected happened. The aircraft struck a flock of birds and lost power in both engines. The moment of life or death had arrived.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

10. Aşağıda sunum slaytlarında yer alan bir haber yer almaktadır. Hangi sorunun cevabının bulunduğu slaytta çiftler halinde çalışın ve daire çizin.

Hudson Nehri’ndeki mucizenin hikayesi

1. New York feribotlarının, polis botlarının, itfaiye botlarının ve sahil güvenliğin olay yerine ulaşması ve yolcuları kurtarmaya yardım etmesi uzun sürmedi. Şans eseri tüm yolcular ve mürettebat kurtarılarak tedavi için hastanelere gönderildi. Etkinliğe “Hudson Nehri Mucizesi” adı verildi ve kaptan pilot Chesley Burnett “Sully” Sullenberger III bir kahraman olarak görüldü.

2.
Kısa süre sonra uçak Hudson Nehri’nin yüzeyine temas etti ve sürüklenmeye başladı. Görgü tanıkları gözlerine inanamadı. Yolcuların çoğu kanatlarda durmak için dışarı çıkarken, bazıları da patlama ihtimaline karşı yüzerek uzaklaştı.

3.
Kalkışın hemen ardından yolcular ve mürettebat keyifli bir uçuş geçirmeyi beklerken beklenmedik bir olay yaşandı. Uçak bir kuş sürüsüne çarptı ve her iki motorda da güç kaybı yaşandı. Yaşam ya da ölüm anı gelmişti.

Diğer sayfaların cevaplarını gör;
12. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Notifier Türkçe Çevirileri ve Cevapları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir