7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 102 MEB Yayınları

7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 102 MEB Yayınları. İngilizce ders kitabının Türkçe çevirilerini sayfalarına göre aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz. 8. Ünite Sayfa 102 çevirileri. İngilizce ders kitabının Türkçeye çevrilmiş hali ve Türkçesi

7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 102  MEB Yayınları

SAYFA 102 TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

1. Read the texts quickly and match the cities with them.
I would like to visit _______________. I am interested in history and it is a great place to see the historic sites such as Topkapı Museum, Hagia Sophia and Blue Mosque. Besides, one of the oldest shopping malls, Grand Bazaar, is in this city. Then I want to take a Bosphorus tour to see wonderful views of the city. I may try the seafood restaurants to taste their delicious fish.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ:

1. Metinleri hızlıca okuyun ve şehirleri onlarla eşleştirin.
Ziyaret etmek isterim _______________. Tarihle ilgileniyorum ve Topkapı Müzesi, Ayasofya ve Sultanahmet Camii gibi tarihi yerleri görmek için harika bir yer. Ayrıca, en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Kapalıçarşı bu şehirde. Sonra şehrin muhteşem manzaralarını görmek için Boğaz turuna çıkmak istiyorum. Onların lezzetli balık tadı için deniz ürünleri restoranları deneyebilirsiniz.


I would like to visit _______________. It is the capital of the country. There are a lot of magnificent sights to visit there. I would like to see the Great Wall because it is one of the longest buildings in the world. I really love shopping and there are lots of outdoor markets in Wangfujing and Qianmen Street. Also, I can visit the Chinese restaurants to taste the Chinese food. I think it will be an amazing experience.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ:

Ziyaret etmek isterim _______________. Ülkenin başkentidir. Orada ziyaret etmek için muhteşem manzaraları bir yeri vardır. Çin Seddi’ni görmek istiyorum çünkü dünyadaki en uzun binalardan biri. Alışverişi çok seviyorum ve Wangfujing ve Qianmen Caddesi’nde çok sayıda açık hava pazarı var. Ayrıca, Çin yemeklerini tatmak için Çin restoranlarını ziyaret edebilirim. İnanılmaz bir deneyim olacağını düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.