7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 26 Cevapları ve Türkçe Çevirileri-MEB English Coursebook

7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 26 Cevapları ve Türkçe Çevirileri-MEB English Coursebook

7. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 26 Cevapları ve Türkçe Çevirileri-MEB English Coursebook

10. Answer the questions.

1. Do you follow sports events?
Yes, I do.

2. What kind of sports do you prefer? Individual or team sports?
I prefer a sports team. For example, I like football and basketball.

11. Read the paragraphs and write the sports in t suitable places.

1…ARCHERY..is a target sport. It is an outdoor sport. You need arrows and a bow. The archer tries to hit the target and get high points. You should wear your arm guard and use your finger tab while shooting.

2…AMPUTE FOOTBALL is basically the same as football but there are some differences. Players have two hands but only one foot. Goalkeepers have two legs but only one hand. Its pitch is small and each half lasts for 25 minutes. The players can’t hit the ball with their clutches.

3…WRESTLING is an individual indoor sport. Opponents try to press each other’s back on the mat or ground according to the rules. If a wrestler break rules, s/he can lose points or be disqualified.

4…VOLLEYBALL is a court game with a net in the middle. Each team has six players. The aim of the game is to send the ball to the other team’s field over the net. The team who gets the point serves for the next point. When a team gets three sets, the game ends.

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

10. Soruları cevaplayın.

1. Spor etkinliklerini takip ediyor musunuz?
Evet ediyorum.

2. Ne tür sporları tercih edersiniz? Bireysel mi yoksa takım sporları mı?
Spor takımını tercih ederim. Mesela futbolu ve basketbolu severim.

11.Paragrafları okuyunuz ve sporları uygun yerlere yazınız.

1…OKÇULUK..bir hedef sporudur. Açık havada yapılan bir spordur. Oklara ve yaya ihtiyacınız var. Okçu hedefi vurmaya ve yüksek puanlar almaya çalışır. Atış yaparken kol koruyucunuzu takmalı ve parmak ucunuzu kullanmalısınız.

2…AMPUTE FUTBOL temelde futbolla aynıdır ancak bazı farklılıklar vardır. Oyuncuların iki eli vardır ancak yalnızca bir ayağı vardır. Kalecilerin iki bacağı vardır ama tek elleri vardır. Sahası küçüktür ve her yarı 25 dakika sürer. Oyuncular topa kavramalarıyla vuramazlar.

3…GÜREŞ bireysel bir salon sporudur. Rakipler kurallara uygun olarak minderin veya zeminin üzerinde birbirlerinin sırtını bastırmaya çalışırlar. Bir güreşçi kuralı ihlal ederse puan kaybedebilir veya diskalifiye edilebilir.

4…VOLEYBOL, ortasında file bulunan bir saha oyunudur. Her takımın altı oyuncusu vardır. Oyunun amacı topu file üzerinden karşı takımın sahasına göndermektir. Puanı alan takım bir sonraki puan için servis atar. Bir takım üç set aldığında oyun biter.

Diğer sayfaların cevapları
İngilizce Ders Kitabı Cevapları ve Türkçe Çevirileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir