9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 38 Cevaplar ve Türkçe Çevirisi Pasifik Yayınları

9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Türkçe Çevirisi Sayfa 38  9. sınıf İngilizce ders kitabı Pasifik Yayınları  yayınları kitabının İngilizce soru, metin İngilizce cümlelerinin Türkçe çevirilerini yaptık.  9. sınıf İngilizce Ders kitabı İngilizce metinlerin ve soruların bölüm bölüm çevirilerini yazdık. 3. ünite Sayfa 38 Türkçe çevirisini kısaca yazdık.

9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Sayfa 38 Cevaplar ve Türkçe Çevirisi

9. Complete these sentences about part 8

1. ___Skyfall___ is a James Bond film.
2. ___Harry Potter____ is a student at the Hogwarts School of
Witchcraft and Wizardry.
3. __The Chronicles of Narnia __ is the shortest film

Speaking Time
10. Read part 8 again. Talk to your friends and say which film you would prefer watching and why.

11. Write your opinions about a film on a blog.

TITANIC Type of film: Romantic Film Director: James Cameron Stars: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane, Gloria Stuart It is a Hollywood blockbuster about a big ship and an iceberg. A rich girl and a poor boy meet on the ship and the film is about them. I think it is an exciting and a beautiful film. And I believe it is the best romantic film.

Speaking Time

2. Talk to your friends about your likes/dislikes, free time activities and hobbies expressing your opinions and preference.

e.g. I like reading books or watching movies in my free time. Watching TV is not my thing. I think it wastes our time. Music is my hobby. I sing and play the guitar. I prefer being in nature. I believe it is relaxing so, we must do everything to protect our environment. I prefer watching romantic comedies rather than war films

TÜRKÇE ÇEVİRİSİ

9. Bölüm 8 ile ilgili şu cümleleri tamamlayın

1. ___Skyfall___ bir James Bond filmidir.
2. ___Harry Potter____, Hogwarts Okulu’nda bir öğrencidir.
Cadılık ve Büyücülük.
3. __Narnia Günlükleri __ en kısa filmdir

Konuşma Süresi
10. 8. bölümü tekrar okuyun. Arkadaşlarınızla konuşun ve hangi filmi neden izlemeyi tercih edeceğinizi söyleyin.

11. Bir film hakkındaki görüşlerinizi bir bloga yazın.

TITANİK Film türü: Romantik Film Yönetmen: James Cameron Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane, Gloria Stuart Büyük bir gemi ve bir buzdağı hakkında gişe rekorları kıran bir Hollywood filmi. Zengin bir kızla fakir bir oğlan gemide tanışırlar ve film onlar hakkındadır. Bence sürükleyici ve güzel bir film. Ve bence en iyi romantik film.

Konuşma Süresi

2. Beğendiğiniz/beğenmediğiniz şeyler, boş zaman aktiviteleri ve hobileriniz hakkında görüşlerinizi ve tercihlerinizi ifade ederek arkadaşlarınızla konuşun.

Örneğin. Boş zamanlarımda kitap okumayı veya film izlemeyi severim. Televizyon izlemek benim işim değil. Zamanımızı boşa harcadığını düşünüyorum. Müzik benim hobim. Şarkı söylüyorum ve gitar çalıyorum. Doğada olmayı tercih ederim. Rahatlatıcı olduğuna inanıyorum, bu yüzden çevremizi korumak için her şeyi yapmalıyız. Savaş filmlerinden çok romantik komedileri izlemeyi tercih ederim.

Diğer sayfaların cevapları ve Türkçe çevirisini gör

9. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir