Ahiret hayatını konu alan bir ayet araştırarak defterinize yazınız.

Ahiret hayatını konu alan bir ayet araştırarak defterinize yazınız. sorusunun cevabını kısaca yazdık. Ahiret, Dünya hayatından sonra başlayıp ebediyen devam edecek olan ikinci hayattır. Ahiret hayatı bir çok ayette geçmektedir. Ahiret hayatı ile ilgili ayetlerden bazıları şunlardır;

Ahiret hayatını konu alan bir ayet araştırarak defterinize yazınız.

  • Fussilet Suresi, 31. ayet: “Biz, dünya hayatında da, ahirette de sizin velileriniziz. Orda nefislerinizin arzuladığı herşey sizindir ve istediğiniz herşey de sizindir.”
  • A’la Suresi, 17. ayet: Ahiret ise daha hayırlı ve daha süreklidir.
  • Hud Suresi, 16. ayet: İşte bunların, ahirette kendileri için ateşten başkası yoktur. Onların onda (dünyada) bütün işledikleri boşa çıkmıştır ve yapmakta oldukları şeyler de geçersiz olmuştur.
  • Mü’min Suresi, 39. ayet: “Ey kavmim, gerçekten bu dünya hayatı, yalnızca bir meta (kısa süreli bir yararlanma)dır. Şüphesiz ahiret, (asıl) karar kılınan yurt odur.”
  • Tevbe Suresi, 38. ayet: Ey iman edenler, ne oldu ki size, Allah yolunda savaşa kuşanın denildiği zaman, yer(iniz)de ağırlaşıp kaldınız? Ahiretten (cayıp) dünya hayatına mı razı oldunuz? Ama ahirettekine (göre), bu dünya hayatının yararı pek azdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.