Arkadaşlığın ve dostluğun önemini anlatan bir konuşma yapınız.

Arkadaşlığın ve dostluğun önemini anlatan bir konuşma yapınız. sorusunun cevabını kısaca yazdık. Arkadaşlık ve dostluk iki büyük kavramdır. Bu kelimelerin önemini anlatan bir konuşma metni yazdık. Konuşmanız için faydalı olur umarım.

Arkadaşlığın ve dostluğun önemini anlatan bir konuşma yapınız.

Sevgili Arkadaşlar,

Hepimizin canı gibi sevdiği, yanında mutlu olduğumuz sırlarımızı sevinçlerimizi paylaştığımız dostlarımız ve arkadaşlarımız vardır.

Dost insanın hayat arkadaşıdır. Birlikte hayatı yaşamaktan mutlu olduğumuz kişidir arkadaş.

Dostluklar sadece iyi günde değil, kötü günde de yanımızda olan kişidir. Yer içer ve gezerken yanımızda olan herkes dostumuz değildir.

Asıl dost biz düştüğümüzde bizi yerden kaldıran, bir ihtiyacımız olduğunda bizimle paylaşan kişidir. Dost bizim iyiliğimiz için bizi uyaran kişidir. Kötü durumlarla karşılaşmamız için bize öğüt veren kişidir. Ve dostun söyledikleri bizi incitmez. Çünkü biliriz ki dostumuz sadece bizim iyiliğimizi ister.

Bizler de birilerinin dostu ve arkadaşıyız. Bu yüzden gerçek bir dost olup olmadığımızı kontrol edelim. Hep başkalarından dostluk beklerken bizler ne yapıyoruz bakalım.

Dostumuz zor durumda ise yanında olalım. Sadece sevinçleri değil üzüntü ve zorluklarını da paylaşalım. İyi bir dost olalı. Atalarımız ne güzel söylemiş. Dost kara günde belli olur.

Dost ve arkadaşlarımı seviyorum.

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.