Aşağıdaki kutucuklarda verilen sözleri kullanarak bir metin yazınız. Yazınıza başlamadan önce bir taslak oluşturunuz. güle güle – hoşça kal – merhaba – arkadaş-gülümseme

Aşağıdaki kutucuklarda verilen sözleri kullanarak bir metin yazınız. Yazınıza başlamadan önce bir taslak oluşturunuz. güle güle – hoşça kal – merhaba – arkadaş-gülümseme.  Bu kelimeleri kullanarak kısa bir metin yazdık. yazı çalışması için sırasıyla yapacaklarım maddelerini doldurduk.

Aşağıdaki kutucuklarda verilen sözleri kullanarak bir metin yazınız. Yazınıza başlamadan önce bir taslak oluşturunuz. güle güle – hoşça kal – merhaba – arkadaş-gülümseme

güle güle – hoşça kal – merhaba – arkadaş-gülümseme.

Yazı çalışmam için sırasıyla yapacaklarım.

  1. Metnin konusunu belirleyeceğim. Konu: İletişim kurarken kullandığımız kelimeler
  2. Metnin giriş-gelişme ve sonuç bölümlerini belirleyeceğim.
  3. Metinde vereceğim örnekleri belirleyeceğim.
  4. Metnime bir başlık koyacağım.
  5. Noktalama işartlerine dikkat edeceğim.

İLETİŞİM VE KELİMELER

İnsanlar konuşarak anlaşır ve iletişim kurar. Kullandığımız kelimeleri doğru zamanda doğru yerde kullanmamız gerekir.

Gün içinde bir çok kelime kullanırız. Kelimeleri uygun yerde kullanmak çok önemlidir. Örneğin arkadaşımızla karşılaştığımızda ona merhaba deriz. Arkadaşımız bize gülümser. Merhaba kelimesini karşılaşınca söyleneceğini öğrenmişizdir. Ama ilk karşılaşmada biz merhaba yerine”Allah rahmet etsin” dersek arkadaşımız şaşırır. Bizi yanlış anlar. Aynı şekilde bir sevdiğimizden ayrılırken hoşça kal, güle güle deriz. Bunlar seninle birlikte olmaktan mutluydum mesajı verir. Bunun yerine ayrılırken “Afiyet olsun” dersek. Arkadaşımız şaşırır. Çünkü uygun yerde uygun bir kelme kullanmadık.

İletişim kurmanın temeli doğru kelimeleri doğru zamanda kullanmak gerekir. Bu yüzden seçtiğimiz kelimelere dikkat edelim.

Diğer örnek yazıyı oku  Bir Metin Yazınız

Diğer örnek yazı Metin oku

Diğer örnek metni oku hoşça kal, güle güle, merhaba, arkadaş kelimeleri ile metin yazınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir