“Atatürk’ü Gördüm” metninde olduğu gibi yaşadığınız ya da tanık olduğunuz bir olayı giriş, gelişme ve sonuç bölümlerine dikkat ederek yazınız

Atatürk’ü Gördüm” metninde olduğu gibi yaşadığınız ya da tanık olduğunuz bir olayı giriş, gelişme ve sonuç bölümlerine dikkat ederek yazınız

Normal bir gündü. Okul bahçesinde sıraya girdik. Müdürümüz konuşma yaptı. Sonra sınıflarımıza gittik. Ders normal seyrinde giderken. Normal günümüz hiç unutamayacağımız bir hatıramız olacaktı.

Önce sıralar, sonra duvardaki saat ve sonra her şey titremeye başladı. Herkes korku dolu gözlerle birbirine baktı. Sonra bir ses Deprem oluyor sesi yükseldi. Herkes ayaklandı. Önce sarsıntı diner diyerek kimse hareketlenmedi. Ama sarsıntı giderek arttı.

Öğretmen “Çocuklar herkes  dışarı “diye bağırdı. Herkes paniklemişti. Hemen sınıftan çıktık. Sarsıntı durmuyordu. Sanki saatlerce sarsılıyordu. Koridorda bağırış ve çığlıklar yükseliyordu. Koridor kalabalıktı. İtiş ve kakış oluyordu. Ama öğretmenlerimiz kalabalığı yönlendirdi.

Kısa sürede bahçeye indik. Kızlar ağlıyor, erkekler korku dolu gözlerle çevredeki binalara bakıyordu. Deprem bütün herkesi sokağa dökmüştü.

normal bir okul günümüz, depremi yaşamak anısı olmuştu. Depremde neler yapılması gerektiğini öğrenmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir