Bakkal, İş Hanı, Samimi ve Merkez ile ilgili hikaye​

Bakkal, İş Hanı, Samimi ve Merkez ile ilgili hikaye​. Bu  kelimelere kullanarak kısa bir hikaye yazdık. Bakkal, iş hanı, samimi olmak, ve merkez kelimelerinin geçtiği kısa bir hikaye yazdık. Bu örnek hikayenin kısa olması ve bakkal, iş hanı, samimi, merkez kelimelerinin geçmesine dikkat ettik ve kırmızıya boyadık.

Bakkal, İş Hanı, Samimi ve Merkez ile ilgili hikaye​

HİKAYE

Mahallemizin bakkalı Osman Amca yıllardır bakkalcılık yapardı. Tanımayan yoktu. Gazozunu içmyen çocuk, veresiye defterinde ismi olmayan yoktu. Az biraz paramız olsa soluğu Osman amca’nın bakkalında alırdık. Paramız eksik olsa “Tamam, sıkıntı yok.” der gönlümüzü ferahlatırdı. Onun bizlere sattığı samimiyetti hem de parasız.

Bir gün Bakkal Osman amca’nın dükkanın kapalığı olduğunu gördük, boşaltılmıştı. Bir haber yayıldı. Mahallenin merkezine iş hanı yapılacakmış. Sonra bir kaç dükkan daha boşaltıldı ve iş makinaları geldi. Yıktılar, yıktılar. Onların yıktıkları biz çocukların hatta yetişkinliklerin çocukluğuydu.

Kocaman bir iş hanı parlak camları ile dikildi mahallemize, Soğuk camlarında samimiyetin izlerinden eser yotu. İş hanının merkezine büyük bir market yapıldı. Herkes oraya gitti. Resmi yüzlerle alışverişler yapılır oldu.

Mahallemiz modern bir iş hanına sahip olmuş, ama çocukluğumuzun hikayesi kocaman bir yara almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir