Eğitimin Önemi İle İlgili Kompozisyon

Eğitimin Önemi İle İlgili Kompozisyon.  Eğitim konusu ile ilgili bilgilendirici kısa bir metin , kompozisyon-eödev- yazdık. Eğitim nedir?, Eğitimin önemi nedir? eğitim olmazsa ne olur konularını içeren kısa kompozisyon yazdık. Eğitim önemlidir, çünkü eğitim sayesinde insan insan olur.

Eğitimin Önemi İle İlgili Kompozisyon

İnsanın doğumu ile eğitim başlar ve eğitim ölene kadar süren bir süreçtir. Eğitim ile insan diğer canlılara karşı üstün bir varlık haline gelir. Eğitim bir insan kadar bütün toplum içinde en önemli bir değerdir.

Eğitim kısaca bir konu hakkında bilgi ve tecrübe kazanmaktır.  İnsan; eğitim sayesinde yaşamı için gerekli olan şeyleri öğrenir. Toplumsal yaşam şeklini, kültürel ve sosyal değerlerini bilir. İnsan tek başına hayatı için gerekli şeyleri öğrenemez. Ama insanı diğer canlılardan ayıran özelliklerin birisi eğitim ile kendini geliştirebilmesidir. Eğitim, bir insanın; duygusal, bedensel, zihinsel yeteneklerini  geliştirir. Eğitim sayesinde insan davranışlarında, duygu ve düşüncelerinde büyük bir değişim yaşar. İnsanlar aynı duygu ve düşüncelere sahip bir topluluk haline gelir. Eğitimsiz bir kişi hayatın zorluklarına karşı bir değer geliştiremez. Eğitim olmadan insan sadece bedensel dürütlerle yaşayan bir canlıdır. Eğitim ile insan bilim, sanat, edebiyat ve diğer bilim dallarını geliştirir. eğitim günümüz medeniyetinin oluşmasını sağlamıştır. Eğitim hayatımızı kolaylaştırır, ilişkilerimizi geliştirir, çeşitli bim dallarının ufuklarıa ufuk katar.

Okulda aldığımız eğitim, bilgi ve tecrübeler hayatımızı güzelleştirir. Cervantes;” İnsan eğitimle doğmaz; ama eğitimle yaşar. ” diyerek eğitimin önemini anlatmıştır. Eğitim beşikten mezara kadardır. Eğitim insanı insan yapan sihirli bir değnektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir