Mutluluk İle İlgili Kompozisyon

Mutluluk İle İlgili Kompozisyon. Mutluluk konulu bilgilendirici bir metin yazdık. Metnin kısa -eödev- olmasına özen gösterdik. Kompozisyonumuzu üç paragraf, giriş, gelişme ve sonuç kısmı şeklinde yazdık. Kompozisyon örneğini aşağıdaki bölümden okuyabilirisiniz.

Mutluluk İle İlgili Kompozisyon

İnsan duygu ve düşünceler ile dolu bir varlıktır. Üzüntü, stres, öfke, şaşkınlık halleri insanınkarşılaştığı bazı dıygulara örnektir. İnsanın kendini iyi hissettiği zaman mutlulk denir. Mutluluk; “Bütün özlemlere eksiksiz ve sürekli olarak ulaşılmaktan duyulan kıvanç durumudur.

Her insan aynı şekilde mutlu olamaz. Ama ortak nokta insan kendini mutlu, huzurlu ve neşe dolu hisseder. Mutluluk, bakış açımıza, hayattan beklediklerimize, yeteneklerimize, ve mutluluk kavramından ne anladığımıza göre değişir. Bazı insanlar mutluluğu çok para kazanma ile anarken, bazı insanlar mutlululuğu bir çiçeğin renginde bulur. Mutluluk hep bir hedef sonrası hissedilen neşedir. Mutluluk hemen önümüze verilen bir duygu değildir. Mutluluk karaktere, sahip olduklarımıza ve beklentilerimize göre değişir. Mutluluk insanı pozitif enerji ile doldurur. Mutluluğu kazanmak için; her şeyi sevmek, içindeki kötü düşünceleri atmak, dürüst olmak gerekir. Araştırmalar göstermiştir ki mutlu insanlar daha uzun yaşar.

Mutluluk bir beklentidir ve arzulanan bu duygu insanı çabalayan, arzularına ulaşmaya çalışan bir varlık olmasını sağlar. Mutluluk insanları birleştirir. . Eğer mutluluğu elde etmek için gerekenleri yapar, yeterince emek sarf edersek hayatımız güzelleşir, yani mutlu oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir