Emek Harcamadan Bir Şeyler Elde Etmeyi Beklememiz Doğru Mudur?

İrade ne demektir? Neleri seçme ve seçmeme hakkına sahipsiniz?
Emek Harcamadan Bir Şeyler Elde Etmeyi Beklememiz Doğru Mudur?

Emek Harcamadan Bir Şeyler Elde Etmeyi Beklememiz Doğru Mudur?  8.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabı 26. sayfa ödev sorularının cevaplarını aşağıda okuyabilirsiniz.

Emek Harcamadan Bir Şeyler Elde Etmeyi Beklememiz Doğru Mudur?

Emek Harcamadan Bir Şeyler Elde Etmeyi Beklememiz Doğru Mudur? sorusunun cevabını kısaca maddeler halinde yazdık. 8. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı Sayfa 25 Cevabı Gizem Yayıncılık.

  1. Emek harcamadan bir şeyler elde etmeyi ummak doğru değildir.
  2. Bu dünyada ancak emek harcanarak bir şeyler elde edilebilir.
  3. Emek harcanmadığında bir iş oluşmaz. Durum değişmez.
  4. İnsanın ancak emeğinin karşılığı vardır.

Tevekkül İnancı İnsana Nasıl Öz Güven Sağlar?

İLAVE BİLGİ NOTU

Emek harcamadan bir şeyler elde etmeyi beklemek sadece bir hayal olarak kalır. Bu doğru değildir. Rüya görmek için bile uyumak gerekir. Bu dünyada insanın bir şeyler elde etmesi ve kazanması için emek harcaması gerekir.

Tarlayı sürmeden bitki yetişmesini beklemek olmaz. Ders çalışmadan iyi notlar elde etmeyi beklemek hayal olur sadece. (Kopya çekmeden..)

Taş taş üstüne koymadan ev olmaz. İki elini birbirine çarpmadan ses çıkmaz.

Yani bu dünyada bir sonuca ulaşmak için iş yapmak ve emek harcamak gerekir. Bu dünyanın Allah tarafından verilen kaderi budur.

İnsan oturduğu yerden bağım olsun, balım olsun, saraylarda yaşayayım derse sadece hayalperest olarak kalır. Olduğu yerde tembel tembel oturmuş olur.

En basitinden su içmek istediğimizde suyu almak, bardağa doldurmak ve dudağımıza götürmek zorundayız. Biz suyun ağzına gelmesini beklemek akıl sahibi bir insan için düşünülecek bir durum değildir.

İnsan önce üzerine düşen sorumlulukları yapmalı, emek harcamalı daha sonra Allah’a tevekkül etmelidir. Emek olmadan ekmek olmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir