Günlük Yaşamınızı Kolaylaştırmak İçin Hangi Teknolojik Ürünlerden Yararlanıyorsunuz? Listeleyiniz.Günlük Yaşamınızı Kolaylaştırmak İçin Hangi Teknolojik Ürünlerden Yararlanıyorsunuz? Listeleyiniz.

Uzay araştırmalarını olumsuz etkileyecek durumlar neler olabilir?
Günlük Yaşamınızı Kolaylaştırmak İçin Hangi Teknolojik Ürünlerden Yararlanıyorsunuz? Listeleyiniz.

Günlük Yaşamınızı Kolaylaştırmak İçin Hangi Teknolojik Ürünlerden Yararlanıyorsunuz? Listeleyiniz. 6.sınıf Sosyal Bilgiler  7.ünite Elektronik Yüzyıl, Geçmişten Günümüze Teknoloji bölümü 164. sayfa ödev sorusunun cevabını okuyabilirsiniz.

Günlük Yaşamınızı Kolaylaştırmak İçin Hangi Teknolojik Ürünlerden Yararlanıyorsunuz? Listeleyiniz.

Günlük Yaşamınızı Kolaylaştırmak İçin Hangi Teknolojik Ürünlerden Yararlanıyorsunuz? Listeleyiniz. sorusunun cevabını kısaca maddeler halinde yazdık.

 1. Telefon
 2. Bilgisayar
 3. Tablet
 4. Televizyon
 5. Çamaşır makinesi
 6. Bulaşık makinesi
 7. Hesap makinesi
 8. Elektrikli süpürge
 9. Fırın
 10. Buzdolabı
 11. USB bellek
 12. Akıllı tahta
 13. MP3 çalar
 14. Yazıcı
 15. Ütü
 16. Su ısıtıcı
 17. Derin dondurucu
 18. İnternet
 19. Tarayıcı
 20. Fotokopi makinesi

Metrenin Milyarda Biri Olan Bu Küçücük Elektronik Sistemler Nerelerde Ve Ne Amaçla Kullanılıyor Olabilir? Söyleyiniz.

 1. Arabalardan uçaklara, uzay makinelerine, ev aletlerinden binalara, cep hesap makinelerinden süper bilgisayarlara, tıp alanındaki cihazlarda, askeri elektronik savaş sistemlerinde kullanılıyor olabilir.

Nanoteknoloji İle Üretilen Süper İletkenler Sayesinde Trenlerin Hızlarının Arttırılması Bizlere Ne Gibi Avantajlar Sağlar? Açıklayınız.

İLAVE BİLGİ NOTU

Bilim ve teknoloji her gün yeni buluşlarla daha ileri gitmektedir. Bu gelişmeler insanın hayatını kolaylaştırmakta, çeşitli hastalıkları tedavi etmektedir.

Bilim ve teknoloji sayesinde artık daha kolay haberleşebiliyoruz. Bilgiye ulaşmak daha kolay hale geldi. Kültürler arası iletişim artmıştır. Küreselleşme meydana gelmiştir.

Nano Teknoloji Nedir?

 Atom ve molekül ölçeğinde özel yöntem ve tekniklerle yapıların, materyallerin ve araçların inşa edilmesini; bu ölçekte ölçme, tahmin etme, izleme ve yapım faaliyetlerinde bulunmayı ve bu ölçeğin bazı temel özelliklerinden yararlanma kabiliyetidir. ( 1 , 2 )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir