Hastane Ve Hekimlerin Günlük Hayatımızdaki Önemi Nedir?

Bu yazıda “Hastane Ve Hekimlerin Günlük Hayatımızdaki Önemi Nedir?” sorusunun cevabını kısaca yazdık. Sizce Hastane Ve Hekimlerin Günlük Hayatımızdaki Önemi Nedir? Dinlediğiniz Şiirden Hareketle Duygu Ve Düşüncelerinizi Yazınız. Düşüncelerinizi Desteklemek Için Tüi̇k (Türkiye İstatistik Kurumu) Tarafından Oluşturulmuş Sağlıkla Ilgili Grafik Ve Tablolardan Yararlanabilirsiniz.

Hastane Ve Hekimlerin Günlük Hayatımızdaki Önemi Nedir?

İnsan bir çok ihtiyacını karşılamak için çeşitli kurumlar ve meslekler oluşturmuştur. Eğitim, sağlık, güvenlik, adalet bu kurumlardan bazılarıdır.

Sağlık insanın en büyük ihtiyaçlarından birisidir. İnsan için gerekli olan sağlık hizmetlerini verebilmek için doktorlar ve hastaneler çalışmaktadır.

İnsanlık tarihinde hastalıklara şifa bulmanın ayrı bir yeri olmuştur. Toplu halde yaşayan insanlar her zaman hastaları tedavi etmenin ve korumanın gerekli olduğunu düşünmüşlerdir.

Hastane, sağlık hizmeti verilen ve bu amaçla gerektiğinde hastaların yatarak tedavi oldukları kurumlardır.

Hastane ve doktorların olmadığı bir dünya düşündüğünüzde basit bir grip hastalığı bile çekilmez bir çileli hastalığa döner. İnsanın hayatı acı ve çilelerle dolar.

Bir kaza ve yaralanma anında insanın ilk gideceği yer hastanelerdir. Doktorluk mesleği ve hastaneler hayatımızın vazgeçilmez parçalarıdır.

Kanuni Sultan Süleyman “Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” sözü ile sağlığın önemini vurgulamıştır. Sağlığımız için çalışan hastaneler ve doktorlar bizim için çok önemlidir.

80 milyonluk bir Türkiye’de herkesin başı ağrısa nasıl bir durum ortaya çıkar düşünsenize. Devlet sağlık ihtiyaçlarımızı karşılamak için  bir çok hastane yaptırmıştır.

TÜİK raporlarına göre 2017 yılındaki ile Türkiye’deki toplam sağlık kurumu sayısı 33578’dir. Kurumlardaki toplam yatak sayısı da 225863’tür.

Yine TÜİK raporlarına göre ülkemizde 149997 hekim bulunmaktadır. Buna göre hekim başına düşen kişi sayısı 539’dur. Yani her 539 kişi için 1 hekim düşmektedir. Ülkemizde yıllık sağlık harcamaları 150 milyon Türk Lirası civarındadır.

Doktor ve hastanelerimize teşekkür ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir