Hepimiz Aynı Kilimin Desenleriyiz Konulu Bir Kompozisyon Yazınız

Hepimiz Aynı Kilimin Desenleriyiz Konulu Bir Kompozisyon Yazınız. Bu konu ile ilgili örnek kompozisyonumuzu aşağıdaki bölümden okuyabilirsiniz. Bİrlik ve beraberlik konulu bu kompozsyonda insanlar desene benzetilmiş ve aynı kilim üzerinde yaşadığımız vurgulanmıştır. Örnek kompozisyon şu şekilde yazılabilir.

Hepimiz Aynı Kilimin Desenleriyiz Konulu Bir Kompozisyon Yazınız

KOMPOZİSYON

Kilim ipliklerin dokunması ile oluşturulan renkli ve desenli bir eşyadır. Kilimin temel maddesi ipliktir. İplikler çeşitli renklerde farklı sıra ile dokunarak kilim üzerinde desenler oluşturulur.

Kilimi kilim yapan, güzel gösteren desenleridir. Kilim üzerinde desen çiçek, hayvan ve çeşitli şekiller bulunabilir. Ama özünde hepsi kilime aittir. Ülkemizi kilime benzetirsek bizler kilim üzerinde çeşitli şekiller oluştururuz. Dilimiz, inancımız, kültürel bağlarımız farklı olabilir. Bu farklılıklar kilimdeki desenler gibi ülkemizi diğer ülkelerden farklı kılar.

Türk Milleti çeşitli desenlerin olduğu bir kilme benzetebiliriz. Bu desenlerindeki farklılık toplum zenginleşir. Bu zenginlik hayatımıza renk katar. Bizleri diğer milletlerden farklı yapar.

Bir insan diğerini farklı şekilde yaşıyor diye kızamaz, kötü davranamaz. Çünkü hepimiz ayrı ayrı bu vatan üzerinde yaşayarak bu ülkeyi meydana getirdik.

Farklılıklarımız bizler Türk Milleti yapar. Bu yüzden hepimiz bir bütünün parçasıyız. Bu parçaların çeşitliliği ile hayatta kalırız.

Kilimdeki bir deseni çıkarsak uyum ve ahenk bozulacağı için kilim beğenilmez hale gelir. Bu yüzden birlik ve beraberliğimiz korumalıyız. Bir kişi diğer kişiden farklı giyiniyor, farklı yemek  yiyor, farkllı konuşuyor diyerek kavgalar etmemeliyiz.

Hepimiz aynı kilim üzerindeki deseniz. Bu düşünce ile birlik ve beraberlik içinde olmalıyız.

DAHA fazla ve kısa komposizyon için TIKLA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir