İnsanlar Toplumda Nasıl Yaşamalıdır? Kısa Yazı

İnsanlar Toplumda Nasıl Yaşamalıdır? Kısa Yazı. İnsanların topmlum içnde nasıl yaşamalıdır konusu ile ilgil kısac bir yazı örneğ iyazdık.

İnsanlar Toplumda Nasıl Yaşamalıdır? Kısa Yazı

İnsan toplum içinde yaşayan, sosyal bir varlıktır. Toplum içinde yaşamın büyük kolaylıkları vardır. İnsan toplum içinde gereksinimi duyduğu herşeyi kolaylıkla elde edebilir. Bununla birlikte insan toplum içinde topluma uygun bir şekilde yaşamalıdır.

Toplumun huzuru ve sürekliliğini sağlamak için her insan toplumu belli kurallar koyulur. Örneğin, kanunlar, gelenek ve görenekler, ahlaki ve dini inaçlar. İnsan öncelikle kanunlara uymalıdır. Kanunlar kötü niyetli insanların başkalarına zarar vermesini önler. İnsanların huzur ve güvenini sağlar, haksızlıkları önler. Gelenek ve görenekler geçmiş ile bağlantımızı sağlar ve toplumu bir arada tutar. Ahlaki ve dini inançlar insanın kötü davranışlarını önler.

İnsana düşen bireysel görev ise toplum içinde saygılı, yardımsever, büyükleri sayan, küçükleri koruyan, söz ve davranışlarına dikkat ederek, topluma ve insanlara faydalı, bilm ve sanatla kendini geliştiren bir birey olarak yaşamalıdır. Toplum içinde aldığımız sorumlulukları yerine getiren, vatan ve milletini severek gelecek nesillere doğayı ve hayvanları koruyarak en iyi şekilde teslim eden insanlar olarak yaşamalıyız. bir insan olarak başkalarını da düşünmeliyiz. Yüzümüzde gülücük, etrafımıza neşe saçan bireyler olmalıyız. Kötü davranışlardan ve alışkanlıklardan uzak toplumun seçkin bir üyesi olmalıyız.

İnsan toplumun bir bireyi olarak topluma uygun bir şekilde yaşamalıdır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir