Kızılay, yaşanan depremden hemen sonra hangi çalışmaları yapmıştır? Bu çalışmaların toplumsal yardımlaşma açısından önemi nedir?

Kızılay, yaşanan depremden hemen sonra hangi çalışmaları yapmıştır? Bu çalışmaların toplumsal yardımlaşma açısından önemi nedir? sorusunun cevabını kısaca yazdık. 6. sınıf Sosyal Bilgiler ders kitabında yer alan soruınun cevabını kısaca yazdık.  Kızılay afetler sonrası çeşitli çalışmalar yapar. Ders kitabında yer alan okuduğunuz haberlerden yararlanarak aşağıdaki soruları cevaplayınız. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Kızılay, yaşanan depremden hemen sonra hangi çalışmaları yapmıştır? Bu çalışmaların toplumsal yardımlaşma açısından önemi nedir?

Kızılay, seyyar mutfak kurarak sıcak yemek dağıtmıştır, depremzedelerin barınma ihtiyaçalarını karşılamak için çadır, battaniye, yatak dağıtmıştır.  Uzak köylere araba ile yemek götürülmüştür.

Akçakısrak mahallesinde yaşayan insanlar nasıl bir dayanışma örneği ortaya koymuşlardır? Bu insanların dayanışma içinde hareket etmelerinin önemi nedir?

Bu mahallede yaşayanlar zor bir iş olan kara üzüm pekmezi yapma işini işleri bölüşerek daha kolay ve hızlı bir şekilde yapmışlardır.

Bu insanlar dayanışma içinde hareket ederek zor işi kolay hale getirmişler ve dayanışma geleneğini genç nesillere aktarmışlardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir