Kötülüğün savaşın ve göz yaşının olmadığı bir dünya konulu kompozisyon

Kötülüğün savaşın ve göz yaşının olmadığı bir dünya konulu kompozisyon. Kötülüklerin ve savaşların olmadığı bir dünya hayal edelim ve bu konu ile ilgili kısa açıklayıcı bir metin, kompozisyon yazınız, yazdık.

Kötülüğün savaşın ve göz yaşının olmadığı bir dünya konulu kompozisyon

İnsan varsa kötülük ve savaşlar da vardır. Kötülük ve savaşlar insanın hayatını çekilme<z hale getiren, mutluluğunu yok eden iki kötü durumdur. kötülüklerden uzak, savaşların olmadığı, kimsenin ağlamadığı bir dünya düşünsek.

İnsanlar savaşmıyor, savaş için ayrılan paralar eğitime, sanata ve gıdaya ayrılıyor. Kötülük yok, insanları ağlatmak yok. Savaşta anne ve babasını kaybeden çocuklar yok. Aileler mutlu. Çocuklar sevinçle oyun oynuyor. Savaşın yıktığı evler yok, evler çiçekler içinde. Savaşların sakat bıraktığı insanlar yok, insanlar spor yapıyor, aileleri ile vakit geçiriyor. Yarınları korkuyla değil umutla bekliyoruz. Sanatla uğraşıyor ve hobilerimizi yapıyoruz. Kötülüğün soldurduğu güzel duygularımız açıyor çiçekler gibi. Çiçekleri koparan kötü insanlar yok. Bir kediye vuran kötü insan yok. Çocukları çalıştıran kötü büyükler yok. Herkes mutlu ve huzur dolu.

Gözyaşlarının yerini sevinç ve gülükler almış. Ülkeler savaşmıyor, birlikte maçlar yapıyor, geziler düzenliyor. İnsanlar ekmeğini paylaşıyor, yoksulluk kalmamış. Gözü yaşlı analar sadece sevinçten ağlıyor. Kötülükler yok, tarih kitaplarında savaşları değil barış ve huzur anlatılıyor. Gazeteler, televizyonlar güzel haberler veriliyor. Dünyanın kaynakları silahlara harcanmadığı için herkes zengin, herkes tok, herkesin yüzünde gülücükler. Savaş destanları yok, sevinç destanları okutuluyor okullarda. İyi insanlar iyi bir dünyada iyilikler içinde yaşıyor.

Savaşlar olmasın, savaşlar son bulsun. Kötülükler olmasın kimse ağlamasın. Bu bir hayal olmasın. Bu bizim elimizde savaşa hayır. Dünya hepimize yetecek kadar güzel bir yer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir