Mustafa Kemal Atatürk Sevgisi ile ilgili kompozisyon

Mustafa Kemal Atatürk Sevgisi ile ilgili kompozisyon. Atatürk Türkiye Cumhuriyet’inin kurucusudur. Mustafa Kemal‘e olan sevgimizi anlatan, duygu ve düşüncelerimizi açıklayan kısa bir kompozisyon yazdık.

Mustafa Kemal Atatürk Sevgisi ile ilgili kompozisyon

MUSTAFA KEMAL SEVGİSİ

Yıl 1881…herhangi bir yıl değil biz Türk Milleti için. O gün Selanik’te bir çocuk doğdu. Sarı saçları, mavi gözleri. Kim derdi ki Mustafa büyük adam olacak milyonlarca kişi onu sevecek..

Mustafa Kemal’i seviyoruz çünkü o 57 yıllık ömründe 11 savaşa katıldı. İtalya, Çanakkale, Kurtuluş Savaşı ve diğerleri. O ömrünü milleti için harcayan ender bir kahramandır. Cephede soğukta uyumak, yokluklar için de askerini yönetmek, iç ve dış düşmanlara karşı dik durabilmek. Ölümü göze alıp, uyuyan, elleri kolları bağlanmış bir devi, devleti tekrar uyandırdı. İşte bu yüzden Mustafa Kemal’i seviyoruz. Mustafa Kemal’i seviyoruz çünkü Türk Milletini esir olmaktan kurtardı. Türk Milletini çağdaş bir ülke haline getirdi. Yaptığı yenilikler, kurduğu demokratik ülke sayesinde özgürce yaşıyoruz.  Dinimiz, dilimiz, geleneklerimiz yaşıyor. Bayrağımız dalgalanıyor. Fatihler, Kanuniler, Osman Beyler, Mevlanalar, Yunus Emreler ve dedelerimiz, ninelerimiz huzur içinde uyuyor.

Savaşan bir komutandı, sonra kara tahtanın başına geçip  öğretmen oldu, yeni harfleri öğretti. Fabrikalar kurdu, halka yönetimde söz sahibi yaptı. Mustafa Kemal’i seviyoruz Onun bir köylüyü dikkatlice dinlediği anı gösteren fotoğrafı görünce. Onu seviyoruz, çocuklara bayram hediye ettiği her 23 Nisan’da. Onu seviyoruz mavi gökyüzüne bakıp “İstikbal göklerdedir” dediğinde. Onu seviyoruz o hışırtılı “Ne mutlu Türküm diyene” sözlerini duyduğumuzda. Onu seviyoruz eski videolarında yorgun ama sevinç dolu gözlerini görünce…

Mustafa’yı seviyoruz. Mustafa Kemal’i seviyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ü seviyoruz…Anıtkabirden bize baktığı her anda… (Ödevhane tarafından yazılmıştır.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir