Para mı Zaman mı? Kompozisyon

Para mı Zaman mı? Kompozisyon. Para ve zamanın karşılaştırıp hangisinin değerli olduğunu anlatan bir kısa kompozisyon yazdık. Para ve zaman hangisini seçelim. Bu konuyu kısaca açıklayan bir kompozisyon yazdık.

Para mı Zaman mı? Kompozisyon

PARA MI ZAMAN MI?

Para ve zaman ikisi ayrı bir değerdir. İkisinin de çeşitli avantaj ve dezavantajları vardır. İnsan iki önemli şey arasında seçim yaparken kendisine en çok faydayı sağlayan değeri seçmelidir. Para mı, zaman mı sorusuna verilecek en iyi cevap zamandır.

Para mal ve hizmet satın almak için kullanılan bir araçtır. Para ile hayatımız için gerekli yiyecek, giyecek, eşya ve bir çok güzel şey alabiliriz. Para kazanılır. Zaman ise soyut bir kavramdır ve insanın bu  dünyada kaldığı süre olarak değerlendirilebilir. Para kazanılır ve harcanır. Paramız olursa ev, araba, bilgisayar alabiliriz, hizmetçilerimiz olabilir, en güzel evlerde oturabiliriz. Ama zaman olmadan paranın aldığı şeyleri göremeyiz. İnsan dünyanın en zengini olabilir, ama zamanı yoksa hiç bir değeri yoktur. İnsan ölür ve parası geride kalır. Peki zaman bize ne sağlar? Zamanı olan bir kişi her şeyi elde edebilir. Çalışır para kazanır, yetenekler öğrenir, sevdikleri ile vakit geçirir, dünyayı gezebilir, çeşitli eğlencelere katılabilir. Zamanınız varsa para kazanabilirsiniz, ama zamanınız yoksa para bir hiçtir. Paranın zamanı satın alamaz. Bu yüzden zaman paradan daha değerlidir. Para bir ateş ile, bir iflas ile yok olabilir. Ama zaman sizindir ve size her şeyi elde edebileceğiniz imkanı sağar. Zamanınız varsa bir iş öğrenebilir, çok paralar kazanabilirsiniz.

İnsan zamanı kontrol edemez, parayı kontrol edebilir. Bu yüzden zaman daha değerlidir. Zamanımızın kıymetini bilelim. Zamanın gücü bize çok paralar kazandırabilir. Zamansız bir insan ölüdür, ama parasız bir insan sadece fakirdir ve güneşin doğuşunu görebilir, sevebilir, sevdikleri ile eğlenebilir. Bu yüzden tabi ki zaman diyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir