“Müzik ruhun gıdasıdır.” sözünden ne anlıyorsunuz?

Bu yazıda ““Müzik ruhun gıdasıdır.” sözünden ne anlıyorsunuz?” sorusunun cevabını kısaca yazdık. İnsan bedeni ve ruh sağlığı çok önemlidir. Ruhun gıdası müziktir, açıklayalım.

“Müzik ruhun gıdasıdır.” sözünden ne anlıyorsunuz?

İnsanın bir fiziki yönü, bir de ruhla ilgili bir yönü vardır.

İnsan bedeni ve ruhunun sağlığı çok önemlidir.

Fiziki yanı gözle gördüğümüz vücudu, fiziksel özellikleri, vücut organları gelir. İnsan bu fiziki yönünü karnını doyurarak, sağlığını koruyarak, uyuyarak devamını sağlar. Fiziki yönüne bakar ki yaşaması devam etsin.

Birde insanın manevi yani ruhla ilgili bir yönü vardır.

İnsanın ruh sağlığını koruması ve devamını sağlaması içinde ruhuna bakması gerekir.

Ruhun bir gıdası da müziktir.

Müzik Ruhun Gıdasıdır

Müzik ruhu dinlendirir, pozitif duygular kazandırır, insanın hayata daha sıkı sarılmasını ve neşe içinde olmasını sağlar. Müzik insanları iyilik ve güzellikler etrafında birleştirir.

Yani müzik insan ruhunun gıdasıdır ve ruhun yaşaması için gerekli olan besinleri sağlar.

Ruhumuzu gıdasız bırakmamak için müzik dinlemeliyiz.

KISACA: İnsanın yaşaması için bedenin ve ruh sağlığının iyi olması gerekir. Bedenimiz için gerekli gıdayı besinler, ruhumuz için gerekli olan şeyleri müzik sağlar.

İLAVE BİLGİ NOTU

Müzik

Müzik; duygu, düşünce, izlenim ve tasarımları ve başka gerçeklerin de katkısıyla belli durum, olgu ve olayları, belli bir amaç ve yöntemle, belirli bir güzellik anlayışına göre birleştirerek, biçimlendirilmiş seslerle işleyerek anlatan estetik bir bütündür. Herkesin anlaya bildiği ve anlayabileceği yegane dildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir