Sevgi sözcüğünün size çağrıştırdığı kavramları yazınız. Bu kavramlardan birini seçerek bilgilendirici bir metin yazınız. Aşağıdaki yazı taslağını doldurup yazınıza uygun bir başlık koymayı unutmayınız

Sevgi sözcüğünün size çağrıştırdığı kavramları yazınız. Bu kavramlardan birini seçerek bilgilendirici bir metin yazınız. Aşağıdaki yazı taslağını doldurup yazınıza uygun bir başlık koymayı unutmayınız. 8. sınıf Türkçe ders kitabı sorusunun cevabını kısaca yazdık.

Sevgi sözcüğünün size çağrıştırdığı kavramları yazınız. Bu kavramlardan birini seçerek bilgilendirici bir metin yazınız. Aşağıdaki yazı taslağını doldurup yazınıza uygun bir başlık koymayı unutmayınız

Sevgi

 1. Mutluluk
 2. Paylaşmak
 3. Huzur
 4. Fedakarlık
 5. Yaşama gücü
 6. Duygu

Yazı Taslağı

 • Yazının Konusu:Sevginin önemi
 • Yazının Ana Fikri:Sevgi insanları yaşatan en büyük güçtür.
 • Giriş Bölümü: Sevgi nedir?
 • Gelişme Bölümü: Sevginin önemi. Sevgi örnekleri. Seven ve sevmeyen arasındaki farklar.
 • Sonuç Bölümü: İnsanın severek yaşayabilir.

SEVGİNİN GÜCÜ

Sevgi, insanı bir şeye veya bir kimseye karşı yakın ilgi ve bağlılık göstermeye yönelten duygudur.  Bir insan diğer bir insanı sevebilir. Bİr hayvanı , bir çiçeği sevebilir. Sevmek iki şey arasında duygusal bir bağ oluşturur.

Sevgi insanı yaşamaya bağlayan en büyük güçtür. Sevgi sayesinde ilişkiler güçlenir. İnsan sevgi ile diğer bir kişiye karşı karşılık beklemeden yardım eder. Örneğin iki arkadaş birbirlerini sever. Bu sevgisayesinde en güzel anları bielikte paylaşır. Bİrbirlerine karşılıksız yardım ederler. Bir anne çocuklarını sever. Onların zor bakımlarını sevgi sayesibde bıkmadan yapar. Seven kişi pozitif bir enerji yayar ve etrafına mutluluk saçar. Sevgi ile her yer huzur bulur. İnsanlar arasındaki kavgalar biter. Yaşamak keyiflli bir hal alır. Sevgisiz kişi etrafın akötülük saçar. Başkaları hakkında kötü düşünür ve sosyal ilişkileri kuvvetli olmaz. Çeşitli psikolojik sorunlar yaşar.

İnsan sevgi ile yaşayabilir. Sevgisiz kişinin kalbi ve duyguları ölür ve hayatında yalnız kalır. Sevgi ile en büyük zorluklar aşılır. Sevgi insanı yaşatan zorluklar karşısında güç veren büyük bir duygudur.

Sevgi ile ilgili bilgilendirici metin örneği oku Sevgi bilgilendirici metin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir