Sevgi sözcüğünün size çağrıştırdığı kavramları yazınız, bu kavramlardan birini seçerek bilgilendirici bir metin yazınız. Aşağıdaki yazı taslağını doldurup yazınıza uygun bir başlık koymayı unutmayınız.

Sevgi sözcüğünün size çağrıştırdığı kavramları yazınız, bu kavramlardan birini seçerek bilgilendirici bir metin yazınız. Aşağıdaki yazı taslağını doldurup yazınıza uygun bir başlık koymayı unutmayınız. Sevgi kelimesinin anlamı sevgi kelimesini duyduğumuzda aklımıza çağrıştırdıkları ve sevgi kelimesi ile ilgili metin ve kpmpozisyon yazdık. Kısa bir bilgiendirici metin örneği

Sevgi sözcüğünün size çağrıştırdığı kavramları yazınız, bu kavramlardan birini seçerek bilgilendirici bir metin yazınız. Aşağıdaki yazı taslağını doldurup yazınıza uygun bir başlık koymayı unutmayınız.

SEVGİ SÖZCÜĞÜNÜN ÇAĞRIŞTIRDIKLARI

 1. Şefkat
 2. Mutluluk
 3. Bağlılık
 4. İlgi
 5. Yakınlık
 6. Güven
 7. Saygı
 8. Fedagarlık
 9. Aşk
 10. Huzur
 11. Yaşama gücü

SEVGİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRİCİ METİN

 • Yazının Konusu:Sevginin önemi
 • Yazının Ana Fikri:Sevgi insanları yaşatan en büyük güçtür.
 • Giriş Bölümü: Sevgi nedir?
 • Gelişme Bölümü: Sevginin önemi. Sevgi örnekleri. Seven ve sevmeyen arasındaki farklar.
 • Sonuç Bölümü: İnsanın severek yaşayabilir.

SEVGİNİN GÜCÜ

İnsan bir çok duygulara sahip bir varlıktır. İnsanı diğer canlılardan ayıran da bu özelliğidir. Örneğin kıskançlık, nefret, yardımseverlik, paylaşma, acıma ve sevgi. Sevgi insanın sahip olduğu en asil duygulardan birisidir.

Sevgi, insanı bir kimseye ya da şeye karşı yakın ilgi ve bağlılık göstermeye yönelten içsel bir duygudur. İnsan anne ve babasını sever, arkadaşını sever, bir köpeği, bir çiçeği sever. Sevgi bütün canlıları birbirine bağlayan kuvvetli bir bağdır. Sevgi ile dünyaya barış ve huzur gelir. İnsanlar mutlu bir şekilde yaşar. Sevgi bütün olumsuz duyguları yok eder ve her yeri kaplar. Sevginin olmadığı bir yerde diğer kötü duygular hakim olur. İnsanlar arasında kavgalar başlar. Birlikte yaşayalım duygusu yok olur. Sevgi paylaşmaktır, yaşatmaktır, kalbin güzel duygularla dolması, davranışalara yansımasıdır.

Sevgi dolu yüreklerle yaşamanın sevincini her zaman hissederiz. Sevgi ile dolu bir dünya içn Yunus Emre’nin dediği gibi “Sevelim, sevilelim.”

Diğer Sevgi metni örneğini oku Sevgi ile ilgili bilgilendirici metin

Sevgi kelimesi çağrıştırdıkları ve sevgi ile ilgil metin örneği oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir